| Meowly1 a întrebat:

Mie pe 17 septembrie mi-a venit ciclul iar pe 19 septembrie mi-am bagat un deget in vagin dupa ce mi-am masturbat prietenul. Ciclul meu tine 7 zile si il am ca durata 21 zile. Apoi in octombrie (a intarziat cu o saptamana, cred ca de la stres dar totusi l-am avut si in loc de 7 zile a durat doar 5 iar a 6 doar cateva picaturi erau... aveam greata, dureri etc. si acum iar am dureri mari in burta si spate si greata mereu. E deja 5 noiembrie si nu am ciclu dar ma simt rau, am greata mereu si dureri.Sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru linistea ta psihica, sufleteasca este indicat sa faci un test de sarcina. Rezultatul obtinut in acest moment va fi 100% VALID, VALABIL si CORECT. Este singurul mod prin care poti afla in mod cert si absolut sigur care este situatia reala in care te afi in acest moment. Se poate presupune ca durerile amintite, care a aparut la nivelul sanilor, a spatelui si a abdomenului inferior reprezinta semne caracteristice simptomelor premenstruale si cel mai probabil anunta pornirea sangerarii menstruale in zilele imediat urmatoare. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dacă nu te a penetrat și nu a ejaculat în tine. Gravidă nu ramai.

| Meowly1 explică (pentru Sofer):

Nup, a fost doar ceea ce am scris mai sus. Doar ca luna trecuta ciclul meu a intarziat cu 7 zile si a durat cu 1-2 zile mai putin ca de obicei si am greata 24/24 si ma simt tare rau ma dor sanii si burta mereu. Azi sau maine ar trebui sa am ciclu dar pana ce inca nu apare...