| eualexandra321 a întrebat:

MULTUMESC DACA AVETI TIMP SA-MI CITITI POVESTEA INTORTOCHEATA! Vad in fiecare zi un baiat la autobuz si merg cu el acasa.El da semne ca ma place:se uita la mine pe furis oriunde as fi,se izoleaza cateodata de grup,vorbeste mai tare cand sunt in preajma, observ ca ma asculta de la cativa metri daca vorbesc cu o prietena (sta atent intors spre mine) si el de obicei este mai vorbaret dar cand apar eu parca vorbeste mai putin cu prietenii lui..Eu il plac de 2 luni dar nu am avut niciodata curajul sa-i spun asta chiar daca nu-l cunosc, dar am avut ocazia de multe ori sa-l surprind cum vorbeste si cum se comporta.Pare asa smecher dupa cum se imbraca,dar cand ma uit la fata lui si in ochi pare a fi timid si copilaros, si asta mi-a confirmat si o prietena.As fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde la mai multe intrebarilove struck :
1.Ma place?
2.De ce nu are curajul sa-mi spuna? E timid?
3.Si cum as putea sa ma imprietenesc cu el asa mai fain? am facebook-ul lui dar n-am curaj sa-i spun,, buna,,laughing sunt si eu timida
MULTUMESC MUUUULT!happy big hug Dau si funda pentru cel mai frumos raspuns.Multumesc pentru rabdare

11 răspunsuri:
| xZIonutZx a răspuns:

Gigel tu nu vezi ce fata ai? nu mai vorbi de alti...
Si cu tine alexandra da, de placut te place in situatia asta sunt si euhappy cu o fata happy ...deci nu stiu ce pareri sa-ti dau

| LittleMe a răspuns:

1. Da!
2. Da, e timid.
3. Nu trebuie neaparat sa ii spui "buna" tongue Daca vrei sa intri in vorba cu el si nu ai vreun subiect anume, vorbeste cu el unde a fost intr-o poza de`a lui si ce a facut acolo, daca s`a distrat. Tu trebuie sa-i dai doar un mic impuls daca si tu vrei sa vorbesti cu el. Prima data e mai greu. Dupa aia, cursele cu autobuzul vor fi mai frumoase. Mult succes si ai grija de tine :*

| Bluey a răspuns:

Eu zic ca te place.Dar poatesi lui i se pare mai ciudat sa te bage in seama de odata, pe fb :merge sa-i zici buna sal intrebi la ce sc e si tot asa pana cand o sa va salutati in autobuz... sper ca te-am ajutat big grin

| CryChristiAN a răspuns:

1. Da. In ziua de azi cui nu-i place o fata?big grin DIn premisele tale reiese ca da, te placebig grin.
2. Noua baietilor ne e teama pentru ca deh, ii e frica sa nu-l ignori sau sa razi de el apoi.
3. Sa comunici mai mult cu el si important e sa faceti amandoi primul pashappy.
O seara buna si sanatate! big grin >big grin>

| Nutella21 a răspuns:

1.Da.Din cate spui tu chiar cred ca este topit dupa tine.
2.Da,este timid.Sa stii ca aparentele inseala.Am un coleg care este foarte ''smecher''(asa este considerat)dar cand a avut prima lui indragosteala sa spun asa era ca un copil inocent.
2.Eu zic sa lasi rusinea, cu rusinea mori de foame si baga'l in seama dar nu p net, ci fata'n fata.Incercarea moarte n'are:*

| MissAnonymous a răspuns:

Uh, pare perfect tipul =p~. Glumesc happy! Ei bine, ce sa zic. stii cum e vorba aia " fetele bune se indragostesc de baieti rai ", doar ca ai grija sa nu fie doar genul de tip care vrea doar sa profite happy Din cate ai spus, reiese ca te place.Be careful :*. Nu te teme, pur si simplu. intreaba-l orice, gaseste un subiect care sa va placa amandurora. Eu, am intrat prima data in discutie cu baiatul de care imi place spunandu-i " Multumesc de like-uri!:* ", imi daduse cateva pentru ca o prietena i-a spus ca-l plac laughing. si astfel am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem. apoi ne-am combinat.In fine, nu mai suntem impreuna, eu sunt prea ocupata, el la fel.n-a mers, dar nu asta e esentialul, incearca pana nu e prea tarziu.Succes:*!

| eualexandra321 explică:

Smecher te mai crezi tu! zici ca esti o pitipoanca din aia care se zbate undeva! daca ai de gand sa dai raspunsuri serioase scrie-le dar daca iti bati joc de altii tine-le pentru conceptia ta...laughingSi nu sunt o nasoala, chiar daca tu in momentul asta o sa spui ca da, nici macar nu m-ai vazut ca sa-ti dai cu parerea. oricum m-ai enervat.Si poate tu ai sa ai cosmaruri cu toate nasoalele pe care ti le iei..glumesc,fratee! vezi-ti de treaba ta.Noroc!rolling on the floor

| FlorinutaaA95 a răspuns:

Pai..in autobuz te pui pe un loc mai aproape de el.Te bagi in seama si ajungi sa faci cunostinta cu el. Dupa ce va cunoasteti mai bine intri pe facebook pe el si in intrebi ce face, bla bla. Dupa un timp el o sa-ti zica ceva. 1.Eu nu am de unde sa stiu daca te place, dar din cate am auzit se pare ca te place.2. Poate e timid, dar daca intri in discutie cu el nu o sa mai fie! 3. Deja ti-am spus mai sus cum! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Skrilly a răspuns:

...pot sa te intreb ceva ma Gigele?
Prostia doare? Zi si mie doar asalaughing

| FloooBiu a răspuns:

Heei Alexandra. happy
1.Din tot ce ne-ai povestit tu aici, este chiar usor de dat seama ca da, te place, si stiu ca e cam greu sa crezi, sau sa-ti dai seama de asta, acum trec si eu printr`o poveste asemanatoare x_X
2. Poate asteapta sa faci tu primul pas, poate e orgolios, sau da, timid.:-s laughing
3. Daca ai facebook`ul lui, si inca nu i`ai dat like la poze, fa-o, poate si el o sa iti dea inapoi, iar tu ai putea sa ii spui "Mersi de like`uri" happy. apoi sa intrati in vorba, el probabil o sa iti spuna "Cp" iar tu o sa il intrebi ce face, si tot asa.laughing
Iti dau un sfat, sa nu astepti sa iti spuna el primul ca te place, daca este timid o sa astepti ceva timp, si o sa suferi, am trecut prin asta si e greu, si trec prin asta si acum,! Iti urez mult succes, si astept sa imi spui cum a fost, daca ati vorbit.happy:***

| Valentinaaarose a răspuns:

Din ce ai spus da te place si poti sa il nagi tu in seama un timp facand glume cu el astfel incat sa se simta si el in largul lui si sa se destinda incepand si el sa glumeasca..si ii propui sa iesiti afara daca e sau poti sa pui o prietena sa il sune sa ii zica ca se intalnesc nu stiu unde si sa mergi tu in locul ei si prefacandu.te mirata si zicand ca X te.a sunat exact cea care l.a sunat si pe el si a zis ca ne vedem aizi iar dupa puteti sa o sunati iar ea sa zica Succes porumbeilor sau nu stiu dar ceva de care el sa isi dea seama sau sa zica Tu o placi si ea te place ce e asa de greu? si sa inchida iar de aici relatia poate porni.O fi timid cum esti si tu iar cateodata baietii mai timizi sunt o alegere mai buna :* Succes!