| Mo a întrebat:

Voi ce strategii de cucerit baieti aveti? Imi place de cineva dar nu stiu cum sa i-o spun! Noi doi ne impacam foarte bine, radem, glumeste cu mine, vorbim prin mesaje. Uneori in ore il surprind ca se uita la mine pe furis, iar cand ma uit si eu la el, ori continua sa ma priveasca, ori isi muta repede privirea! Uneori se intampla lucruri putin ciudate...adica eu intru in clasa iar cand trec pe langa banca lui brusc zambeste si ma cauta cu privirea! Si el este foarte timid la fel ca si mine! Credeti ca simte ceva pentru. mine? Astept raspunsuri atat de la fete cat si de la baieti!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry a răspuns:

Se spune ca baiatul trebuie sa faca primul pas dar cine spune de fapt? - cred ca o femeia a spus asta. Probabil daca este timid nu va actiona si ve-ti ramane la stadiul acesta.
Citeste, reciteste si invata : "Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut si sa te intrebi cum ar fi fost daca ai fi facut acel lucru." - pe mine ma ajuta cand am dubii, sper sa te ajute si pe tine. Numai bine!

31 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu-i spune. Datoria fetei este sa astepte...Nu-i rapi placerea de-a te cuceri...au si ei mandria lorhappy Si daca el te place.totul o sa vina de la sine.Ai rabdare...happy

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Baietii se dau la mine, nu eu la ei tongue

| Adry a răspuns:

Poate da, poate nu. Exista o singura cale de a afla si asta presupune ceva "curaj", si in schimb nu ai nimic de pierdut.
Ia incearca cateva din textele de mai jos, sunt curios care va fi efectulhee hee.
Prietena mea de la masa cealalta vrea sa stie daca iti place de mine.
Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului sa imi aduca de Craciun?
O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?
Vrei sa facem copii (Nu) Atunci putem sa ne antrenam?
Iti place sa dormi? (Da) Si mie... poate ne culcam impreuna vreodata
Mi-am pierdut nr de tel, poti sa mi-l dai pe al tau?
... (vezi mai multe pe google)
Daca nu va accepta macar va murii de ras rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa parerea mea este deja "cucerit"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...si eu sunt intr-o situatie asemanatoare...imi place un tip...ma inteleg super bine cu el. dar doar pe mess... vorbim deschis... iar la scoala nici nu ma baga in seamasad.ma simt foarte aiurea... dar el nu stie ca il plac... el crede ca il vad ca p un amik...cu celelalte fete vb.si cu mine nimicsad... iar pe mess e total schimbat...chiar el mereu ma abodeaza...nu stiu ce sa fac...si ma enerveaza cand vad fete prin preajma lui...sad.sad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca tu ar trebui sa ii spui prima. o fata se lasa cucerita, dar poate ajuta un pic. vorbeste cu el, zambeste-i si tu, intreaba-l cate ceva din materia la care el este cel mai bun... atat. in rest asteapta sa faca el primul pas, el sa-ti spuna primul ca te place si sa il vezi ca are dubii daca tu il placi. atunci isi pune in joc tot farmecul ca sa cucereasca. de aceea sufera fetele ca nu au rabdare. daca ei stiu ca ii placi isi permit sa se joace cu sentimentele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi bine sa i-o spui daca tie chiar iti place asa mult crd ca este timid ca si tine si nu are curajul necesar dar fa tu primul pas ca nu ai ce pierde. te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% simte ceva pentru tine...mai mult k sigur... dupa ce ne povestesti e mort dupa tine ...totusi cu timiditatea nu ajungem nikierisadsad...fii puternik si spune-i totul in fara
uita de timiditatebig grinbig grinbig grinbig grin
multtt succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratai cal placiprin anumite gesturi, priviri, dar lasa-l sa faca el primul pas ca asa e mai bine eu zic ca functioneaza succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-se intampla la fel imi place f mult de colegul meu dar nu am curaj sa ii spun uneori zambeste la mine sau se uita ffff insistent la mine dar e ff timid si nu imi spune nimic ce credeti ma place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci tu primul pas, deoarece uitindute nu vei optine nimic.Asa ca fok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da. Spune-i ce simti,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce simte el poate pentru tine veti vedea mai pe parcurs dar la inceput ar trebui sa indrazniti macar unul dintre voi sa va vorbiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca baiatu ala intr-adevar te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa il tratezi cu indiferenta ca el sa-si puna diferite intrebari -oare de ce nu mai vorbeste cu mie? -are vreun iubit? atunci el fa fi disperat si va face primul pas! SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca te place chiar foarte mult dar nu stie nici el cum sa ti-o zica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa il tratezi cu indiferenta si sa nu faci u primul pas ptc si sa il lasi pe el pentru a vedea daca te pl sau nu ptc si eu am facut aceiasi greseala de am facut eu primul pas si el si-a batut joc de mine dar poate la tine nu e la fel succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau las inreaba prin mesaj daca te place...spunei.nu va ascundeti ca asa dragosteamoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt tot in aceasta situatie si am aflat ca îi place de mine si acum suntem impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce e si mie imi place de un baiat ce e cu mine in clasa si nu stiu daca si el ma place el se uta toata ziua la mine
si imi zambeste dar ma face si geloasa cu alte fete faza e ca eu il plac pe el foarte mult si nu stiu daca si el ma place el imi ia mereu apararea cand cineva se ia de mine si in plus toata lumea imi zice ca el ma place deci ce credeti ca ma place da sau nu va rog dati-mi si mie un raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acceasi situatie ma aflu si eu si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...Cred ca o sa ascult niste sfaturi de la toti. fai si tu la fel.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi directa nu fa aceiasi greseala ca multe fete, si aici ma includ si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur t place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita de timiditate.anu trecut mi s-a intamplat la fel.sh era colegul meu de bank.sh am fost impreuna 1 an jumate asa ca spune-i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarutal, fara teama si ai sa vezi ca o sa se nasca ceva intre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai scumpa meah sh mie imi place de un baiat, dar acum are prietena.eu ma inteleg bine cu pr lui, dar el nici nu mai vrea sa ma vada...pentru ca am id-ul prietenei lui, deci...help me. plizz cryingcrying

| georgianacas a răspuns:

Sunt foarte tari raspunsurile ca le-a trimis fata ce cls esti m ise intampla la fel numai ca noi amfost impreuna si imi face ce iti face si ti-e

| andrada005 a răspuns:

Am fost si eu impreuna cu un coleg...tot asa am inceput...si intr-o zi mi-am facut curaj si l-am intrebat...si a fost totul ok...deci bafta