| eualexandra321 a întrebat:

Hey PRIETENASI! MUUULTE RASPUNSURI! de ce baiatul de care imi place si care da semne ca ma place nu ma cauta, se uita doar la mine pentru cateva secunde si apoi pleaca? nu inteleg dde ce nu vine la mine? asta vreau sa-mi spuneti voi. UITATI AICI ALTE SEMNE:se uita pe furis oriunde as fi, se izoleaza cateodata de grup, ma analizeaza din cap pana-n picioare si el cu prietenii lui nu-i timid dar in preajma mea tace si parca ma asculta ce spun si se uita si prietenii lui la mine cand se uita el.MERSIII!:*eu nu prea ii arat ca-l plac

4 răspunsuri:
| xMikishor a răspuns:

Buna.Eu zic, ca daca tu nu i-ai aratat, baiatului ii este poate frica de o respingere, sau poate este timid. Incearca sa ii vorbesti, si arata-i ca si tu il placi. Bafta

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el dă-i și tu un semn că îl placi altfel cum vrei să te bage în seamă.

| crack123 a răspuns:

Timiditatea poate fi usor mascata prin anumite comportamente, si la anumite varste orice baiat are o anumita jena de a intra in anumite discutii cu o fata, nu lua in seama comportamentul fata de grupul de prieteni, incearca sa-l "ajuti", daca ma intelegi happy, bafta.

| Drgutza_Biutza_1995 a răspuns:

Pai date si tu mai pe langa el si poate nu te cauta deoarece poate cu fetele e timid si cu baietii nu si fa tu primul pas adica spune-i ce faci sau buna sau salut sper ca te-am ajutat! funda