| BiancaAndreeaa a întrebat:

O intrebare pentru baieti: care sunt lucrurile cele mai feminine pe care ar trebui sa le aiba o fata? (Nu ma refer la corp) de ex sa poarte fuste, rochii sau bijuterii? Cum sa fie mai timida sau indrazneata?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atitudinea. O fata care exagereaza in injuraturi si e galagioasa in general, nu ii trebuie nimanui.
In rest, poate sa poarte haine largi toata viata, poate iesi din casa nemachiata... Poate fi mult mai draguta asa, in ochii unui baiat.
Pentru mine s-a dovedit a fi fatala combinatia dintre indrazneala si calm a unei fete. Una prea indrazneata poate fi enervanta, iar timiditatea e draguta pana la un punct. Poate fi draguta o fata care mai roseste, dar sunt destule fete care resping din cauza timiditatii, desi si-ar dori sa accepte. Asa ca e mai bine fara timiditate.
Bijuteriile nu sunt importante, in general fetele poarta cercei si cate un inel cu valoare sentimentala. Dupa preferintele mele, cu cat sunt mai discrete, cu atat imi plac mai mult (fetele care le poarta).
Deci: o fata cat mai 'lejera' cred ca e pe placul majoritatii, fusta, bijuteriile excentrice si restul nu isi au locul in fiecare zi, dar mai trebuie exersat si capitolul rochii-tocuri din cand in cand, ca daca se iveste ocazia unui eveniment, sa nu mergi la 19 ani schioapa pe tocuri, sau sa tii rochia pe tine incordata.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să fie ea insăsi, naturală, nu prefăcută si falsă.

| RAY a răspuns:

Fiecare se imbraca cum doreste si fiecare baiat e atras de fata diferit, personal cred ca o fata trebuie sa fie imbracata cum doreste ea
cred ca conteaza carcaterul ei nu cum se imbraca, desigur nici dezbracata sa nu umble desigur dar sa fie imbracata decent, se stie ca fetele se imbraca diferit in functie de ciclul menstrual asta e dovedit stiintific

| MeriusXD a răspuns:

Fiecare baiat are gusturi diferite. O fata ar trebui sa se imbrace cum vrea ea si cum ii sta bine, nu dupa ce spun altii.