| anaaa99anaa a întrebat:

pe 17 este ziua prietenului meu si vreau sa ii trimet un mesaj de dragoste.

Ma puteti ajuta?

[FUNDA:X]

2 răspunsuri:
| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Am compus niste versuri care e posibil sa te ajute:
Inima m-i se-ncalzeste,
Cand viata de tine imi aminteste.
Soarta a dorit
Ca dintr-un bob zdrobit
Noi ne-am reintalnit.
Iubirea mea incantatore
Arde chair mai tare
Ca focul, din intamplare

| laAAal a răspuns:

Buna!
La multi ani plini de dragoste si fericire alaturi de mine, sa ma iubesti macar pe jumatate cat te iubesc eu, sa ramai romantic si pasional asa cum ai fost si pana acum, si mai ales nu cumva sa treaca un zi din viata ta fara un Te iubesc si-un sarut dulce…

ti doresc sa mergi pe un drum numit viata.sa te impiedici de un ciob numit noroc.sa cazi intr-o prapastie numita fericire si sa culegi o floare numita iubire...LA MULTI ANI!

Cand ultimele zile cad, din miile de calendare
Se aprind stelute-n crengi de brad
Ca semn de mare sarbatoare
Cand toti ureaza celor dragi
Cuvinte de iubire
La fel iti urez si eu
Mult noroc si fericire
La multi an

Lovite-ar trenul fericirii
trasnite-ar fulgerul iubirii
sa-ti cada-ncap un sac cu bani
si desigur LA MULTI ANI

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogata sunt!

Pentru toti anii in care ai fost primul gand dimineata, si ultimul seara. Fiecare an este mai dulce ca ultimul. Daca ar trebui sa o iau de la inceput, as face la fel iar si iar. Daca as avea o singura floare pentru fiecare clipa cand m-am gandit la tine, m-as plimba in propria gradina. La Multi Ani cu multa dragoste.