| deadman a întrebat:

Plac o fata, nu stiu daca si ea ma place. Am vorbit cu ea de cateva ori si niciodata nu ma intreaba nimic. De ceva timp o tot prind pe la scoala ca se uita dupa mine, dar ma cam ignora. De cand a inceput scoala, adica de luni, am inceput sa o ignor si eu putin, adica i-am spus decat buna, dar nu prea ma mai uit dupa ea sau chestii de genul, de parca nu ar fi acolo. Azi cand am plecat de la scoala, am vazut-o in statie (dar mai pe ascuns) ca s-a uitat la mine de cateva ori, l-a un moment datm-am uitat si eu la ea si s-a uitat repede in alta parte, dar in autobuz era cu prietena ei si le-a bagat in seama, le-am intrebat ce au facut in vacanta si mi-au raspuns dupa care au coninuat sa vorbeasca de parca nu as fi acolo, nu m-a intrebat nimic, si chiar m-am simtit foarte prost. Voi ce credeti? Si da o cunosc si pe prietena ei. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incearca sa discuti putin cu prietena ei,poate fata e timida si ii e imposibil sa-si depaseasca emotiile in prezenta ta.
Afla,prin intermediul aceleiasi prietene,id-ul de fb si mess al fetei si incearca sa te apropii macar asa,daca tot iti place.
Si,intamplarea de azi, pune-o pe seama timiditatii, prietena ei era obligata sa faca corp comun cu ea si nici ea nu-ti putea vorbi!
Cauta sa te apropii virtual, acolo discutiile se poarta mai liber si inhibitia dispare.
Nu e chiar cea mai buna cale, dar e o solutie.

| deadman explică (pentru greece12):

Am vorbit cu ea si pe facebook, si nici acolo nu ma intreaba nimic...am si nr de telefon chiar ea mi l-a dat, dar i-am trimis acum ceva imp niste mesaje, dar nu mi-a raspuns si dupa mi-a zis ca nu are mesaje

| greece12 a răspuns (pentru deadman):

A,daca-i asa,renunta.
Nu e timiditate, te ignora intentionat.
Poate sa i se para ca e mai interesanta asa, nu stiu.
Dar, daca ati vorbit si in spatiul virtual si tot fara reactii era, fata te refuza... politicos.
Orienteaza-te in alta directie!

| neutrino a răspuns:

Poate ca se simte complexata de personalitatea ta puternica. Nu da inapoi, ataca-le pe amandoua, si nu numai!

| deadman explică (pentru neutrino):

Cei drept mi s-a mai spus ca am o personalitate puternica, dar sa nu ma bage in seama? Adica asta-seara in autobuz, cum am spus si mai sus parca nu eram acolo, mi-au raspuns si dupa am inceput sa vorbeasca in continuare intre ele, ignorandu-ma.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai gandit ca poate este timida?
Daca ti-a dat numarul de telefon a facut-o pentru a o contacta... nu?
Incearca sa fii mai mieros, nu veni cu barosul. Si incearca sa vorbesti cu ea cand sunteti doar voi doi. Te place, dar ii este si multa teama.

Răspuns utilizator avertizat