| anonim_4396 a întrebat:

Am de povestit ceva destul de complicat. În principiu, eram prietena cu un baiat, și într-o zi flirteaza cu mine. Eu credeam ca își bate joc, așa ca l-am întrebat de ce a flirtat cu mine, iar el mi-a spus ca se prostea. Eu m-am enervat și nu am mai vorbit cu el, dar nici el nu a mai încercat sa vorbească cu mine. Și după câteva luni m-a sters de pe Instagram si a devenit foarte nesimțit cu mine. Și nu înțeleg de ce. Când a venit vacanta de vara, mi-a scris pe WhatsApp, dar eu i-am dat seen. Și când a început din nou școala, îl mai prindeam cum se uita la mine. Dar a ținut doar vreo doua săptămâni, apoi nu s-a mai uitat la mine. Când am postat ceva pe Instagram, cineva pe care nu-l cunosc imi da like si comment la o poza. Cand imi intreb prietenii cine e, imi raspund ca este el. In fine, s-a mai intamplat ceva ciudat. Intr-o zi vorbesc cu o prietena și mă dau puțin în spate. M-am lovit de cineva. M-am intors si era el. Eu mă uitam la el destul de confuza, dar el se uita în gol, și la un moment dat schițează un zâmbet mic și apoi pleacă. Nu stiu de ce a zambit. Uneori ma ignora complet intr-o zi, iar in alta zi se holbeaza la mine. Oricum văd ca îi place de o fata din clasa acum pentru ca sta cu ea in banca si se comporta foarte drăguț cu ea. Nu știu ce sa zic... întrebarea mea este dacă mă plăcut și încă mă place și ce vrea de le mine? As prefera sa îmi răspundă băieți. Cel mai bun răspuns primește FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TudyCFR a răspuns:

Da te-a placut si inca te place deoarece nu ati avut nimic care sa ii distruga acel sentiment, in primul rand el a putut fi foarte serios si a spus ca glumeste doar pentru ca simtea ca tu esti deranjat de faptul ca flirta cu tine si acum el vrea sa te evite dar nu prea poate face asta deoarece il atragi si vrea sa iti lase si impresia ca o place pe fata aceea doar pentru a deveni geloasa si a incerca sa fii si tu mai apropiata de el deci in principal el te place in felul lui si nu stie exact cum sa te faca sa il placi.

| NoBrokenHearts a răspuns (pentru TudyCFR):

Exista posibilitatea ca el sa fie și confuz de sentimentele pe care le are față de mine? Adică sa nu știe ca mă place?

| TudyCFR a răspuns (pentru NoBrokenHearts):

Nu mai exista aceea posibilitate pentru ca asta a fost atunci la inceput si in timp a trecut sa faca aceste lucruri pentru a vedea cum te simti tu si ce manifesti fata de el

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate doar doar glumea, are o varsta e normal sa se comporte asa ceva, e imatur si poate glumet

| OldSoul a răspuns:

Pai te-a placut, ca de aia a flirtat cu tine, tu nu te-ai prins de asta, l-ai intrebat de ce a flirtat cu tine, el de frica/emotii a spus ca din gluma, apoi tu te-ai suparat pe el pentru ca a spus ca a glumit, el s-a suparat pe tine ca nu te-ai prins si de atunci nici nu stie ce sa faca, sa-ti mai dea de inteles ca te place sau nu...
Si cam asta e toata treaba. Te place, dar nu stie cum sa-ti spuna.

| Omusinguratic a răspuns:

Stai calma ca ca te place si vrea sa te faca geloasa cand te ignora face sa para ca nu are nic cand se holbeaza isi reia "doza" de tine
Si acel zambet mic a fost asa in gen de salut si se uita in gol caci poate se gandea la tine