| opierdevara a întrebat:

Am nevoie de un mic ajutor, opinie, parere. :-). orice e binevenit. o sa incerc sa scurtez povestea. mie imi place cu un tip. am inceput sa vorbesc cu el de luna trecuta. de revelion a fost si el si au fost anumite gesturi dragute intre noi doi. m-a tinut in brate si am stat foarte apropiati. toata seara se uita la mine. dar dupa nu am mai vorbit cu el. nu imi mai raspundea la mesaje. pe 9 ianuarie am inceput o relatie cu alt tip, ei sunt colegi de clasa. si cand a aflat primul, C., mi-a dat mesaj "felicitari pentru relatie". si in ziua respectiva, in statie cand am urcat in autobuzul meu, el a coborat din al lui si s-a uitat cateva minute intregi la mine., pana am intors eu privirea si a urcat inapoi el.eu fiind confuza i-am dat mesaj si l-am intrebat daca intre mine si el a fost ceva. el mi-a spus ca nu. zilele trecute m-am despartit de baiatul ala cu care am fost. si am observat ca C. a inceput din nou sa se uite la mine, insistent, desi nu mai facuse asta de mult timp. eu ce sa inteleg? :-). sunt confuza din nou.

Răspuns Câştigător
| eu6andrea a răspuns:

Ca el te place dar nu e pregatit la a merge mai departe cu tine acest gen de baoeti sunt de obicei cei care vor o noapte si cam atat deci fii foarte atenta! faptul ca tu l-ai invadat cu mesaje l-a facut sa fie sigur pe el ca tu il placi si si-a pierdut instinctul de cucerire deci te poate avea rican.trateaza-l cu indifrenta, cand trece pe langa tine nu te mai uita la el, nu ii mai da mesaje, daca iti da el mesaje tu raspundei dupa vreo 3-4 ore(sau deoc)si in caz ca te intreaba de ce ii spui ca ai fost cu fetele la suc si ca ai uitat de mesaj sau orice alta scuza care sa ii dea de inteles ca el nu e prioritate pentru tine si ai sa vezi ca usor usor o sa se apropie mai mult de tine dar atentie nu ceda repede!

2 răspunsuri:
| gmbod1 a răspuns:

Pai te place dar ii este frica sa spuna ce simta (o stiu din propia experienta, sunt baiat) asa sunt unii baieti nu toti sunt curajosi cand vine vorba de fete si de asta il gasesti dragut. are felul lui asa mai timid in general fetelor le plac baietii mai timizi nu-l mai lua asa tare fi-ti prieteni mai intai dupa mai vezi ce si cum pa:*

| handmade534 a răspuns:

Parerea mea e ca acest C e un bou. Daca nu ti-a raspuns la mesaje si nu te baga in seama ce il mai interesa pe urma ca ai o relatie sau nu? Habar nu are ce vrea. Parerea mea e ca nu ar mai trebui sa ii dai atata atentie, ca nu merita.