| ALeXsSaY a întrebat:

prietenei mele trebuia sa ii vina menstruatia acum 2 saptamani si nu i-a venit straight face ea zice ca e virgina ( cel putin noi 2 nu am facut nimic). Ce cauza poate avea aceasta intarziere mare? straight face puppy dog eyes Fundaaa

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

E ceva normal. e posibil sa-i intarzie 1-2 luni si cand vine, poate sa aiba o durata mai mare. sau poate sa vina de 2 ori intr-o luna.sa nu-si faca problemehappy[ Daca intarzie mai mult de 3 luni sau 4... sa mearga la doctor]

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu ti se pare deloc ciudat ca acum cateva zile ziceai pe aici ca trage de tine sa te culci cu ea, si acum iti spune ca nu i-a mai venit de 2 saptamani? de ce oare?
poate's eu mai paranoica, dar e ceva ciudat aici.

| PrecioussGirl a răspuns:

Cati ani are?
este neregulat probabil

http://www.superbebe.ro/......tatea.html

uite aici mai multe :)

| PrecioussGirl a răspuns:

@AdinutzaTeiubejte: Din kate stiu pe la varsta aia o sa fie la menopauza laughing)laughing. hai ca maoi fracut sa rad laughing)))

| ALeXsSaY explică:

@Ayida Pai si ce sa fie ciudat? bine si mie imi pare bizar dar nu cred ca m-ar minti. Ca daca ar fi insarcinata ar fi foarte nasol si totusi am incredere in ea ca este virgina straight face

| ALeXsSaY explică:

@Ayida Pai si ce sa fie ciudat? bine si mie imi pare bizar dar nu cred ca m-ar minti. Ca daca ar fi insarcinata ar fi foarte nasol si totusi am incredere in ea ca este virgina straight face dar oricum o sa ma conving care e adevarul dupa 2-3 luni.

| LallyLala a răspuns:

Uneori se mai intampla, nu vine de fiecare data asa cum trebuie. Daca nu a-ti facut nimic nu are de ce sa-si faca probleme.

| AndaAndutZa20 a răspuns:

Pana la varsta de vreo 50-60 de ani menstruatsia nu o sa ii vina regulat.o sa vina asa pe sarite.nici nu stii cand sa te astepti sa iti vina.am invatat la scoala despre astabig grin

| justme1221 a răspuns:

La adolescente ciclul menstrual nu este regulat. Uneori poate sa nu-ti vina 2-3 luni si cand iti vine sa fie de 1 sau 10 zile. Abia cand esti destul de matura ciclul menstrual vine regulat. Toate informatiile care ti le-am dat sunt dintr-o carte pentru fete. Nu va speriati. Funda?

| Anaa123455 a răspuns:

Eu am o prietena careia ii venise si dupa vreo 6-7 luni pauza happy.
Acum iar i-a venit si s-a reglat cat de cat.
Deci stai linistit.