| Dorin976 a întrebat:

Prietenei mele nu i-a venit menstruatia, am facut sex protejat acum 2 saptamani, dar tin sa mentionez ca a a inceput sa ia niste pastile noi pentru o boala de curand, cum am spus si sus contactul a fost protejat fara ejaculare!
Oare este o intarziere? LUNI trebuia sa i vina menstruatia!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat toate partidele sexuale sunt facute numai cu prezervativ, nu sunt motive de stres sau sarcina.

Nu stii ce pastile ia prietena ta, dar acele cu siguranta nu intarzie ciclul menstrual.
Cel mai probabil prietena ta are ciclul de tip NEREGULAT, care NU vine lunar fix la acelasi numar de zile, asa cum vine ciclul regulat.

| q2amyra a răspuns (pentru Violleta2022):

Vad că iti plac astfel de subiecte.happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru q2amyra):

Da, ca sa va fac educatie, la astia mici sau incepatori, care nu stiti inca prea multe despre anatomia umana sau probleme sexuale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Azi e abia miercuri deci ar trebui sa mai astepti pana sa te panichezi.Din ce descrii nu rezulta ca un posibil risc de sarcina.

| q2amyra a răspuns:

Eu zic să te liniștești, că același lucru am pățit și eu, când mi-a întârziat menstruația.
Nu pot sa zic ca i ceva anormal

| Violleta2022 a răspuns (pentru q2amyra):

Pune si tu mana si invata, daca nici tu nu stii prea multe, ca-ti prinde si tie bine, odata ce ai patit acelasi lucru si habar nu ai inca daca este normal sau anormal.