| AdeGirly a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. Acum cativa ani m-am indragostit de un baiat dar acum eu nu il mai plac. Totusi mereu imi amintesc de el orice lucru imi aminteste de el si e foarte neplacut. Uneori chiar am senzatia ca inca il mai plac. Cum scap de chestia asta?

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Îți amintești de el ceea ce este normal, l-ai avut la inimă, la fel și când asculți o melodie, vezi o poză, primești ceva.
Cum scapi? Accepți că nu mai există pentru tine.

| Felys a răspuns:

Odata cu trecerea timpului amintirile se vor estompa, cand iti vei face alt prieten acele amintiri vor ramane undeva in urma, nu ai cum sa nu iti mai amintesti deloc anumite secvente din perioada in care iti era bine, amintirile placute raman vesnic

| RoxRoman a răspuns:

Hey hey. eu cred ca problema asta nu se poate rezolva decat din interior. baietii nu se prea unta usor recunosc si eu, chiar azi dimineata m-am intalnit cu fostul si deja aveam amintiri, dar oricum trebuie sa te gandesti bine daca mai simti ceva pentru el. pune pe foaie tot ce crezi ca simti pentru el si gandeste-te bine. eu zic ca tot vine de la subconstienthappy. mult norochappy

| AdeGirly explică:

Dar acum suntem prieteni foarte buni. vorbim mereu pe facebook si la telefon, el are si o prietena dar mie mi-a spus odata ca sunt frumoasa si drauta... Prietenii mei cand vad ca vorbesc cu el a telefon imi tot spun ca sunt cu el sau alte din astea... Asra vara imi ziceau ca el ma place ca le-a zis or cu toate ca el era atunci cu o prietena de-a mea. nu foarte buna dar prietena.