| anonim_4396 a întrebat:

Hey Tpu..Sunt in Italia de aproximativ 2 ani si nu pot spune ca știu sa vorbesc perfect italiana, dar problema mea e alta, acum vreo 2 3 zile am început sa ies cu niste prieteni italieni si romani printre care este si o fata care este italianca dar pot spune ca o plac prea mult, eu fiindcă nu știu perfect italiana nu prea prefer sa o vorbesc mai ales in preajma altor prieteni romani...Problema este ca imi place prea mult fata asta care, dupa parerea mea ii plac mai mult băieți care fac panarama, in timp ce eu nu pot spune ca sunt cel care atrage atentia tuturor...As incerca sa vorbesc cu ea dar imi e frica ca dupa va incepe sa le zică altora ca o plac...Nu am nici cea mai mica idee ce sa fac...De cand am cunoscut-o nu mai am somn...ma gandesc numai la ea. Vreun sfat? Si daca e sa incep sa vorbesc cu ea.ce as putea sa ii spun, ea e mai mare ca mine cu un an.

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Din doua, sigur una: ori e prostuta fata, ori e unsa cu destule alifii (adica versata). Asta-mi spune intuitia. Eu sper insa sa gaseasca fata aia buna. Nu cea mai cea mai, dar cu inima buna.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Invit-o la un film la tine, dai de baut si distractie placuta

| neutrino a răspuns:

Ba stii, ba nu stii italiana, te rog sa te hotarasti odata: dupa aceea poti incerca sa-ti faci o prietena cel mult de seama cu tine, nu mai mare. Cele mai mari sunt si mai istete si vor rade de tine.

| Lawliet14 a răspuns (pentru neutrino):

Din doua, sigur una: ori e prostuta fata, ori e unsa cu destule alifii (adica versata). Asta-mi spune intuitia. Eu sper insa sa gaseasca fata aia buna. Nu cea mai cea mai, dar cu inima buna.

| sofisis a răspuns:

Eu spun ca e mult mai bine sa gasesti o gaura in care sa te ascunzi de cate ori vine ea. Ca poate te uiti Doamne fereste vre-odata la ea cand o saluti si zice lumea ca o iubesti si vrei sa o iei de nevasta...
Daca nu ai tupeul necesar, macar ia pastile din plante pentru somn. Nu are rost sa stai treaz pentru ceva ce oricum nu ai curaj sa faci.
Si daca afla lumea ca o placi...care e problema?
De fapt, care e problema asa in general? Ca nu stii daca sa vorbesti sau nu cu ea?

| mentholinks a răspuns:

Nu-ti fie rusine de nimeni. Asta-i un sfat pentru viata.

| Lawliet14 a răspuns:

Prietene, curaj, poate si ea te place!