| Theodor98 a întrebat:

sunt incepator si nu stiu prea bine cum se saruta va rog daca puteti sa imi explicati pas cu pas multumesc pentru cel mai bun raspuns funda :X

3 răspunsuri:
| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| RammsteinHH a răspuns:

Cum sa sarut?

Esti "incepator" sau "timid" asa ca nu te descurci prea bine la sarutat? Te-ai intrebat vreodata care este tehnica perfecta pentru a saruta? Iata cateva sfaturi pentru ca sarutul tau sa fie mai pasional decat acum.

Daca esti incepator in "arta sarutului", este bine sa incepi sa exersezi alaturi de partener/a intr-un loc retras. Este exclus un loc public ce te poate inhiba. Incearca sa gasesti un loc placut, linistit, unde sa te simti bine atat tu cat si compania ta.

Ai grija ca respiratia ta sa fie "proaspata", cu siguranta nimeni nu-si doreste un partener a carui gura sa miroasa. Poti folosi pasta de dinti sau daca ti-e mai simplu, dupa masa clateste-te cu apa de gura. Daca ti-e imposibil sa faci unul dintre aceste lucruri, e bine de stiu ca pe piata exista si spray-uri de gura pe care le poti folosi in orice moment. In lipsa de altceva, poti folosi guma de mestecat, mentolata.

Dupa ce v-ati asezat comod, apropie-te de partener/a si saruta-i pentru inceput doar buzele. Exerseaza si adopta diverse miscari. E bine sa nu fii incordat/a, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.

Suge usor buzele partenerului, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc. Daca partenerul/a nu reactioneaza nu e nevoie sa insisti.

Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerului. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.

Sfaturi:
Nu "sterge" dintii partenerului cu limba.
Nu uita sa respiri, n-ai vrea sa-l sperii pe celelalt.
Adopta si exerseaza atingerile in timpul sarutului. Pune mana pe fata partenerului, sau prin par.
Cheia succesului este rabdarea si repetitia.

Succes.

| CkEuforia a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=MEcr5j4C8Qc&feature=fvwrel

Uite aici un video :-? poate te ajuta