| Monycha009 a întrebat:

Hey TPU.
Vreau raspuns serioase, stiu ca am facut ceva gresit si efectiv imi vine sa mor. Daca injurati doar pierdeti timp, vreau un raspuns care sa ma calmeze cat de cat.
Am 13 ani. Ma masturbez in fiecare seara. In seara asta am vrut sa vad cum e daca "bag degetul" si a incaput efectiv tot... mai sunt virgina?
(Mentionez ca nu a curs sange si nici nu a durut)
Funda, raspundeti repede.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ami baga degetul in vagin, ca risti sa te infectezi sau sa te autodezvirginezi, daca faci manevre gresite.
La fetite, masturbarea se face cu degetul pe clitoris, fara sa intrii in vagin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Draga domnisoara, trebuie sa stii ca este ABSOLUT IMPOSIBIL ca o fata sa reuseasca performanta de a se AUTODEZVIRGINA!
DEZVIRGINAREA FEMEII are loc/se produce LA NIVEL MINTAL (deci NU la nivelul ''pasaricii ei) si acest lucru se intampla numai /doar in acel moment in care in VAGINUL femei este bagata pentru prima data un PENIS natural al unui baiat/barbat si are loc primul contact sexual adevarat/real din viata ei.
Prin MASTURBAREA INTRAVAGINALA, efectuata cu degetele sau cu orice alt obiect, care este folosit pentru obtinerea unei stari de PLACERE si de SATISFACTIEI si bineinteles daca este posibil si a ORGASMULUI, in anumite cazuri se poate produce procesul de DEFLORARE insa doar a ''pasaricii'', deci NU a FEMEII. Deflorarea pasaricii se produce in urma deteriorarii sau a ruperii partiale sau totale a pielitei HIMENULUI.
Majoritatea oamenilor care au doar o educatie superficiala cat si cei care NU poseda cunostinte si informatii mericale CORECTE confunda sau mai degraba considera ca DEFLORAREA zdipei este = (egala) sau de fapt la urma urmei acelasi lucru/sinonima cu DEZVIRGINAREA femeii.
Poti sa devii linistita si lipsita de orice ingrijorare, fiindca nu s-a intamplat nimic rau sau grav dar mai ales sa fii constienta si convinsa ca in continuare esti si vei ramane VIRGINA oricat des si de mult te-ai masturba.

| mihai69 a răspuns:

Ești și vei fi virgină până când o să intre primul penis în vaginul tău. Adică unul real, nu ceva din plastic, metal sau sticlă - asta ca să fie clar că masturbarea nu dezvirginează. Cel mult (cum ți s-a explicat deja), te poți deflora.
Și nu, nu ai făcut nimic greșit. Fă ceea ce-ți face plăcere, doar să ai grijă să fii mereu cu mâinile spălate bine și cu o manichiură perfectă (fără „colțuri" sau vârfuri prea ascuțite care te-ar putea răni sau mizerie pe sub unghii).

| Emilian65 a răspuns:

Da, mai esti virgina pentru ca nu te-a penetrat un penis

| Plato a răspuns:

Sa stii ca astept cu interes numarul taticului tau, daca vrei sa mi-l dai.
Sper ca esti trol, altfel ne-am dat dracu'.

| Ionut58282856 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin virgina. Ori esti, ori nu esti. La femei poti pierde virginitatea si cand cazi din pat daca se rupe ata. La baieti daca tragi de ea. Si nu inteleg faza cu "la nivel mental " =) e clar fizica. De ce ar fi ceva rau? Cresti

| Gofigi a răspuns:

De ce îți vine să mori ii ceva normal la vârsta ta iar ăștia care te critica sunt și iei in situația ta poate mai rau