| Celcestietot a întrebat:

Hey, vi se intampla sa fiti intimidati de persoanele frumoase, de exemplu atunci cand se uita la voi? In cazul meu, am observat ca unele fete devin anxioase cand ma uit la ele, desi arata chiar bine si sunt genul de persoane care sa fie admirate atunci cand trec pe langa cineva pe strada. Am si eu o mica anxietate, atunci cand dau de o persoana frumoasa desi nu sunt introvertit. Voua vi se intampla asta? Care credeti ca este oare cauza? Mi se pare putin paradoxala chestia laughing

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata!

| Violleta2022 a răspuns:

"In cazul meu, am observat ca unele fete devin anxioase cand ma uit la ele"

Hai sa fim intelesi: tu esti baiat/barbat si depinde modul cum te uiti tu la ele, cat esti de sperios, ca nici o fata indiferent ca-i frumoasa sa nu, nu se simte confortabil cand unul se uita insistent la ele.

Aici nu este vorba ca le intimidezi, ci mai repede le sperii, le inspaimanti, fiindca te poti uita intr-un fel obraznic, violent, sau poate chiar arati a fii periculos.

| Mosotti a răspuns:

Devin anxioase poate ca tu arati f bine si se simt inferioare, au impresia ca razi de ele, ca le desconsideri, ca daca te-ar aborda n-ar avea sanse la tine.

| sofisis a răspuns:

Nu mi se intampla

| VoidEternal a răspuns:

"am observat ca unele fete devin anxioase cand ma uit la ele, desi arata chiar bine si sunt genul de persoane care sa fie admirate atunci cand trec pe langa cineva pe strada"

Te-ai gandit ca devin anxioase pentru ca nu le place cum le privesti? Adica sansele sa devina anxioase pentru ca sunt date pe spate de cat de bine arati tu, sunt minime, nu te supara ca-ti spun.

| raMLesS a răspuns:

De obicei daca arati bine nu te mai intimideaza nimeni, cu cat arati tu bine, cu atat mai mult nu te mai intimideaza o femeie cat din ce in ce mai frumoasa. Esti sigur ca tu arati bine?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

România e o țară frumoasă păcat că e locuită.

| LordCristobal a răspuns:

E o chestie ce tine de psihicul uman.
O sa iti zica unii in comentarii ca nu ai cum sa fii intimidat sau ca ai o stima de sine scazuta daca esti impresionat de o persoana foarte frumoasa de sex opus.Cee ce e complet neadevarat.
Creierul uman e intodeauna dat pe spate de o persoana cu aspect fizic frumos si cu un grad bun de inteligenta.
Asa cum si tu intimidezi pe alte fete asa si tu poti fi intimidat de alte fete.E o chestie normala si deloc paradoxala.

| anonim3247 a răspuns:

Depinde de bărbat

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Unele femei sunt emoționate când sunt lângă bărbați

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

E valabil la multe femei de toate vârstele și toate ocupațiile.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Bărbații ar trebui să vorbească cu femeile încet, calm și cu zâmbet pe față

| Goddessss a răspuns:

Mie mi groaza.
Ma uit la toată lumea mereu ca îmi place sa admir oamenii, dar la cine îmi place nu.
Ma uit pe furiș in schimb.

Azi am văzut la altex un tip ff frumos vânzător si mi o fost groaza nu altceva sa il întreb ceva despre un telefon si am lăsat-o balta)))
(nu sa il combin sau ceva, doar sa adresez întrebarea)
Depinde de bărbat /băiat.
Unii nu ma intimidează nicium, dar cei care ma atrag, cam da.

E paradoxala pentru. ca vrei sa fii perfect in acele momente ca om, si no îți vin fel si fel de gânduri, dacă te vei bâlbâi când vb cu persoana aia, dacă te vei înrosi, dacă vei zice o prostie si de aia îți strici tot.
Dar realitatea e alta.

| Goddessss a răspuns (pentru Goddessss):

Dar am uitat sa specific ca în același timp ma simt mai mult decât '' delighted'' când sunt admirata.
E chiar foarte plăcut.
Îți creste ego ul

| AdioTPU a răspuns:

Eu consider că doar persoanele fără prea multă încredere de sine sau invidioase se intimidează ușor. Un om cu stima de sine ridicată și sigur pe abilitățile sale nu se intimidează cu una cu două. Pe mine nu mă intimidează nimeni.

| LordCristobal a răspuns (pentru AdioTPU):

,,Pe mine nu ma intimideaza nimeni".
Pai si fostul sef al tau care era si preot si care ti-a facut viata un calvar nu te-a intimidat deloc?
La cat ne-ai povestit si relatat despre el parea ca te intimida destup de tare.

| 199onur7 a răspuns:

O femeie o fata in tot deauna va fi mai frumosă natural fără machiaj.

| 199onur7 a răspuns:

Eu nu ma intimidez usor greu sa reușească cineva sa ma intimideze.

| GeorgeCazan a răspuns:

Prin natura jobului, mă întâlnesc cu diferite persoane și bărbați și femei, strict profesional. Recunosc ca uneori, rar, sunt pus în dificultate de anumite femei.; dar in mod placut.
Genul de femeie care ma pune în "dificultate" e femeia foarte frumoasă, open mind și totodată foarte deșteaptă, cu care poți discuta orice subiect de la politica, știri, chestii tehnice.

| Fonk a răspuns:

Mi sa intâmplat să fiu intimidat, poate te-ai uitat prea mult la ele și leai tulburat.

| yhua a răspuns:

Mie mi se scoala