| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am mentionat intr-o intrebare pusa de mine pe TPU ca atunci cand ma uit la un serial imit un personaj din serial si ma simt bine in pielea acelui personaj din serial si cand se termina serialul devin eu insumi si nu ma simt bine in pielea mea.Mai am pe langa asta o problema, uneori se intampla alfel.Ma uit la un serial si intru in pielea unui personaj de care nu-mi place si incep sa am o parere proasta despre mine.Mi se intampla asta si in lumea reala, intru in pielea unei persoane de care nu imi place si incep sa cred ca eu chiar seaman cu persoana aceea de care nu-mi place si incep sa am o parere proasta despre mine.Mi se intampla in lumea reala sa intru si in pielea persoanelor care imi plac, dar parca dupa o vreme ies din pielea acelor personaje si devin eu insumi si ma intristez ca nu mai sunt la fel ca persoanele acelea care imi plac. Oare de ce mi se intampla lucrurile astea? Voua vi se intampla astfel de lucruri? E normal asa ceva?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pentru că nu ți-ai găsit bine identitatea. Oricum lucruri de genul, să preiei trăsături de la o persoană, sunt niște lucruri obișnuite însă văd că la tine fenomenul are loc prea des. Încearcă mai mult să fii ca tine, doar atât pot să îți spun.

| mnbvf a răspuns:

Nimic nu e normal la tine, chifteluță.