| justifyme a întrebat:

Hey vreau raspuns repede funda! deci plac un baiat ...cred ca si el si cum aflu daca da sa va mai spun :imi tot zambeste si se uita la mine din cap pana-n piciore. cum sa vad daca ma place ...prietenele mele imi tot spun ca ma place dar eu nu le cred. ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| Roxx4you a răspuns:

Ai face bine sa-ti crezi prietenele deoarece sunt sanse foarte mari sa te placa daca iti zambeste si se uita asa la tine. Fa-ti curaj si intra in vorba cu el, nu cred ca ai nimic de pierdut! Sau daca esti mai timida de fel, fa-l sa inteleaga si tu ca-l placi, prin gesturi: zambeste-i si tu, priveste-l intens. Daca il interesezi(ceea ce e foarte probabil) va veni la tinesmug.
Sau, ca sa afli mai repede daca te place, pune pe cineva sa-l intrebe, de preferat un prieten comun(daca aveti). Dar cel mai bine ar fi sa-i dai tu te inteles ca-l placi. Bafta:*

6 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Mergeti la o cafea/suc in oras, discutati despre unele lucruri, si intreaba-l dupa daca te place, cea mai usoara metoda posibila.

| Alycaaaa a răspuns:

Intreba-l daca te place si daca da invita-l in oras.happy

| Anndrey1234 a răspuns:

In general baietii se uita la majoritatea fetelor din cap pana in picioarelaughing. Daca el te place se vede in ochii lui.Incearca sa te apropii de el si crede-ma ca el va face pasul cel mai greu(primul).Cel mai indicat lucru este sa vorbesti cu el si sa iti exprimi sentimentele.Stiu ca este un lucru foarte greu dar eu mi-am invins de cateva ori teama si a dat rezultatewinking

| Iulianpatrascuiulimihai a răspuns:

Pai fa-ti curaj si intreaba-l pe el care e adevarul

| sabyna_6645 a răspuns:

Pai pune pe un baiat in care ai ncredere sa il intrebe daca te place si el ii va raspunde si el iti va spune. simplu

| bia_8231 a răspuns:

Daaca te priveste insistent te place stai linistita:*fundabatting eyelashes?