| DeliaaaMary a întrebat:

Hey, vreau sa va spun o parte din relatia mea si daca bine voiti sa va dati o parere. Dupa un an jumate de relatie el a decis sa plece din tara pentru a munci timp de 6 luni. A stat 2 luni dupa care la insistentele mele a venit in tara pentru ca nu puteam sta fara el, si lui ii era greu si cu munca. 2 luni cat s stat acolo, vorbea foarte frumos cu mine spune ca nu poate fara mine ca o sa se schimbe, ca o sa fim mereu unul langa altul, nu era zi in care sa nu imi dea un mesaj cu te iubesc. Inainte de a pleca din tara era mai rece, daca il chemam sa iesim undeva cu prietenii nostri nu iesea, daca ii zicea vreun prieten daca iese, iesea. Dupa ce s-a intors in tara o saptamana a fost totul bine, am iesit impreuna, venea la mine, ne-am ineteles ft bine. Acum sunt 2 saptamani de cand a venit si s-a schimbat iar in raustraight face. Ma rog de el sa vina la mine, daca vreau sa iesim undeva trebuie sa ma rog de el, dar tot nu cedeaza, spune "fara mine nu poti sa mergi". L-am intrebat daca vrea sa ne despartim a zis ca nu, ca el ar vrea o familie cu mine in viitor, spune ca ma iubeste. Momentan nici nu lucreaza sa zici ca e obosit si nu poate sa iasa la o plimbare, nu inteleg de ce a redevenit ca inainte? A zis ca se schimba, s-a schimbat o saptamana si acum a uitat cat de dor i-a fost. Ce pot sa ii spun? Vreau sa ma inteleaga, toti prietenii ies eu trebuie sa stau in casa ca el nu are chef.

Răspuns Câştigător
| danielutzica a răspuns:

Parerea mea ar fi sa vorbesti deschis cu el, sa-i spui ce te supara. Daca tot nu vrea, adu-i aminte ce ti-a spus cat timp a fost plecat. Daca nu vrea sa iasa cu tine, iesi tu singura. Stiu ca e cam urat daca ceilalti ies in perechi. Arata-i ca poti sa iesi si fara el, poate asa isi va da seama ca mai trebuie sa mai comunice cu tine. Sper sa-ti fi dat o idee ce sa faci. Succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy danielutzica chiar are dreptate laughing Nici macar eu nu puteam sa o zic mai bine happy Asculta-i sfatul, si da-i funda happy Merita tongue

| SunnyDay88 a răspuns:

Pai chiar asa fara el nu poti merge sau cum?

ce-mi dispac mie oamenii astia dedpendenti de partenerii lor. banuiesc ca nu sta prea pe roze cu banutii de a fost nevoie sa plece din tara si daca zici ca nici nu are serviciu probabil este in depresie, se simte demoralizat, numai chef de iesit cu prietenii nu are. esti f egoista! in loc sa fii intelegatoare. acuma nu zic sa stai sa plangi langa el in casa, dar nici sa-i faci capul calendar ca nu iese cu tine. ai maini, ai picioare, ai cap, poti merge si singura unde ai chef, nu trebuie sa te tina el de mana! grow up! nu te-ai nascut cu el de mana si nici n-ai sa mori cu el de mana, sau daca nu te tine el de mana!

| NnDWtf a răspuns:

Cand nu ai ceva, realizezi ca nu-l ai. Cand il ai, nu-ti mai pasa.
Vorbeste cu el, daca nu se schimba, lasa-l. De ce sa ai o familie cu cineva daca intre voi nu merge? E ca si cum te-ai duce si ti-ai face o familie cu primul' pe care-l vezi.
In timp o sa-ti treaca.

| SimonaQs a răspuns:

Iti dai seama ca nici el nu e intr-o stare buna.E bine ca pe tine te lasa sa te duci singura unde vrei ca pe alte fete nu le-ar lasa. In relatia voastra nu exista cimunicare suficienta si asta poate sa ajunga la certuri. Lasa-l 2-3 zile sa se calmeze. incearca si vorbeste deschis cu el. intreaba-l ce il aupara si spune-i si tu ce te supara pe tine la el, ce il deranjeaza poate poti sa il ajuti cu ceva. happy

Bafta :*

Răspuns utilizator avertizat
| maryus83 a răspuns:

Poate asa e felul lui, incearca sa nu te mai rogi asa mult de el, daca nu vrea ii spui sa iesiti si nu vrea sa iasa spune- ca te duci singura, dar poate asa va zice ca ai pe altcineva.e greu intr-o relatie, nicicum nu e bine

| lauramili a răspuns:

Eu zic la fel ca danielutzica!
Vorbeste cu el deschis si spune-i ce te supara.:* :*
Bafta :*
Funda pls?:X:X