| anonim_4396 a întrebat:

Heyy TPU! AJUTORRR!
Pentru prima data mi-a venit ciclul pe 10 mai. Apoi parca asa venea normal parca nu, asa ca de prima data dupa ciclu.
Acum mi s-a terminat ciclul pe data de 23 iulie si pana acum nu mi-a venit, deci e data de 30 august.
Ce poate sa fie? HELP! De ce nu-mi vine ciclul?
sad

Răspuns Câştigător
| Pitiica a răspuns:

Bună.nu ai de ce sa iți faci griji.pentru ca ești la început și e normal sa iți vina neregulat si sa întârzie.o sa iți vina tot așa neregulat pana mai crești.se reglează numai după ce o sa iți începi viața sexuală și o ai si pe ea regulată. depinde de organism, cu timpul o sa iți vina regulat, cu vârsta și maturizarea.nu iți face griji, e perfect normal.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa e la inceput, iti vine aiurea dar cu timpul se va regla

| xEndlessLove a răspuns:

Este normal. Nu iti face griji. Asa se intampla la inceput.