| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Imi puteti spune ce alimente ingrasa si care nu? Este mai buna paine neagra sau alba? Multumeesc! Scuze de categorie ar am nevoie de rasp >rapide:".

4 răspunsuri:
| Mary24 a răspuns:

Painea neagra este mai bunahappy dar ar fi mai bine sa nu mananci deloc paine daca vrei sa slabestihappy, fructele nu ingrasa...nici legumele si incearca sa faci mai mult sport si sa mananci fructe si legume si sa nu mananci deloc paine si sa bei multa apa(daca chiar vrei sa slabesti)
sper ca te-am ajutathappy

| Alexutaa a răspuns:

happy Diiana : Majoritatea alimentelor care contin cantitati mare de Acizi grasi nesaturati sau lipide sunt destul de nesanatoase si au efecte nu tocmai conventionale asupra corpului nostru. Daca doresti poti sa-mi dai add sau sa-mi trimiti un mail cu ce te intereseaza mai exact, studiez nutritia si dietetica si poate as fii in masura sa-ti raspund la anumite intrebari. Adresa mea de mail alecsutsa_axy@yahoo.com

| RyGoLeTa a răspuns:

Fructele nu ingrasa,nici legumele. Dulciurile,sucurile,macarea fast food,cipsurile ingrasa, iar despre paine cea mai buna este cea neagra, dar mai bine ai manca mai putina paine cam 2 felii pe zi. fundita?kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut la Ce Se Intampla Doctore ca caloriile din fructe ingrasa asa ca nu mancati decat 2-3 fructe pe zi happy