| Dexionica01 a întrebat:

Heyyy TPU,

Am o prietena destul de apropiata (ne intelegem foarte bine), ea e cu un an mai mica ca mine si tocmai s-a despartit de iubitul ei. Problema e ca eu o plac foarte mult si nu stiu ce sa fac sa-i atrag atentia... Idei? thinking

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invit-o intr-o dupa-amiaza la o cafea, la un film, etc si cumpara-i si o floare. Nu te lua dupa idiotii de la -30 ani care zic ca nu se cumpara flori. Orice femeie apreciaza un barbat galant. Si, apropo! Sa simta ca te-ai pregatit pentru ea. Mergi la intalnire imbracat in haine mai frumoase.

| aqsta15 a răspuns (pentru Salontanul):

Din potriva aia de 30 de ani sunt cu dat-ul florilor, care apropo e o idee tampita. De ce i-ai da o floare daca nu sunteti impreuna, o sa fie poate putin dragut dar in mare parte ciudat mai ales pentru ea. Nu mai suntem pe timpul lui strabunicu, fetele din ziua de azi vor cu totul altceva

| Salontanul a răspuns (pentru aqsta15):

Hai ma! Fugi cu cercul! Cate clase ai si cata vechime in viata asta? Mai invata si lasa idioteniile maneliste. Si vezi ca nu te-am intrebat nimic.

| aqsta15 a răspuns (pentru Salontanul):

Ia spune-mi cate fete ai reusit tu sa cuceresti cu o floare la prima intalnire sau la o iesire ca intre prieteni?

| Salontanul a răspuns (pentru aqsta15):

Ce dracu? Nu stii sa citesti? Ti-am spus sa ma lasi in pace!

| neutrino a răspuns:

Vopseste-ti parul, asa cu siguranta te va observa mai bine.

| pietrean a răspuns:

De ce ar trebui sa-i atragi atentia cu ceva idei traznite? Mai bine,incearca sa o abordezi politicos,poate chiar daruindu-i o floare,spunandu-i ceea ce simti pentru ea si apoi o sa vezi cum decurge totul.
Daca aveti prieteni comuni,ar fi mai usor:va intalniti toti,apoi gasesti un moment prielnic ca sa fiti singuri, ii spui ceea ce simti pentru ea, dar nu uita si de un trandafir, care te v-a ajuta mult mai mult, ca sa o cuceresti.

| Green66 a răspuns:

Asta e șansa ta laughing poți să-i atragi atenția printr-o invitație la film, cafea, ceai etc.
P.S. dacă nu te grăbești își va găsi pe altcineva să o consoleze.

| Dexionica01 explică:

Pai n-am zis traznite, si mersi, ideea cu trandafirul e foarte buna.

Mersi apreciez mult raspunsurile sarcastica happy (y)

| aqsta15 a răspuns:

Bai de ce nu intelegeti ca ideea cu florile este cea mai prosta idee pe care o aud mereu. Nu ii dai o floare decat daca esti cu ea. E foarte ciudat sa oferi flori unei fete cu care nu esti intr-o relatie.Si nici ideea cu sa ii spui ce simti e tot dupa timpul lui ceausescu. In ziua de azi nu ii mai spui ce simti pentru ea sau o intrebi daca vrea sa fie cu tine, nu se mai face asa. In plus daca o intrebi o tampenie de asta e sansa mare sa te respinga pentru ca ea o sa simta ca este stapana pe situatie si cel mai probabil o sa te refuze.Tu trebuie sa ii atragi atentia glumind cu ea(vezi sa nu itreci masura) o mai iei in brate, o mai pupi pe obraz, chestii din astea. Nu te lua dupa toti astia de +30 de ani ca stiu ei cum sa agate o fata. Sunt trecuti de mult. Sper ca te-am ajutat