| Swallow a întrebat:

Hi all! Dragostea veche se duce, vine o simpatie noua. Imi place un baiat super.Nu l`am vazut am facut cunostinta cu ajutorul prietenilor.Insa nu prea`mi scrie primul, iar daca totusi eu ii scriu prima, nu stiu despre ce sa vorbim?! sad am vorbit despre hobby, viitor, scoala, visuri, etc. Ce altceva mai putem vorbi? si daca stiti cum sa-l fac sa`mi scrie primul happy

10 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Putin probabil, in general sa intampla asa si rare relatiile care rezista peste anilove struck si chiar de apreciat, oricum.in inima ta va fi mereu "Prima dragoste"sau "dragostea vietii tale":X:X

| Swallow explică (pentru dreamgirl16):

Dar poti te rog din nou sa raspunzi la intrebarea deplina?

| nimicaici a răspuns:

Gata suferinta? >big grin

| Swallow explică (pentru nimicaici):

Nu chiar cu totul, asa, un pic laughing dar poti te rog din nou sa raspunzi la intrebarea deplina?

| nimicaici a răspuns:

Mi-ai zis ca a fost o dragoste de 5 ani love struck
A fost destul de mult.deci pot numi ca asa o dragoste nu se uita cu una cu doua.
Ma bucur ca ai intalnit un nou baiat! mi-as dori din suflet sa mi se intample si mie... big grin
Pai puteti vorbi despre voi...ma rog, ca de obicei tongue il poti intreba ce a facut azi si cate chestii thinking
Din pacate chiar nu stiu cum sa il faci sa vorbeasca el prmiul.aici sunt 2 variante thinking
1.E timid fiindca te place.
2.Nu il interesezi.
Ma rog tu trebuie sa spargi mereu gheata si daca vei avea o relatie cu el, si vezi ca incepe sa de departeze de tine, dai bassu tuwinking sa nu cazi fraiera. SUCCES si ma bucur din sfulet ca ai intalnit alt baiat kiss
De la fata care nu va mai zambi...

| geoiulia a răspuns:

Dragostea veche va ramane mereu intr'un cufar cu amintiri.In timp ce o noua simpatie...nu prea stiu,poate are sansa sa se transforme si ea intr-o dragoste veche,simpatiile vin si pleaca, dragostea adevarata ramane, peste ani si ani.love struck[Stiu cum e]

| Swallow explică (pentru geoiulia):

Dar poti te rog din nou sa raspunzi la intrebarea deplina?!)

| geoiulia a răspuns:

Buna.Poti afla ce ii place lui,de ce e pasionat,muzica,filme, haine, ceva in gen si poti pune ceva la avatar sau la status care sa ii atraga atentia si sa il faca curios.Astfel te va intreba de vorba in legatura cu subiectul acela si de acolo poti dezvolta. Sper ca te-am ajutat.:*

| Swallow explică (pentru geoiulia):

Da,ma ajuti.Dar poti sa dai exemple de statusuri sau ce fel de avatar?

| geoiulia a răspuns (pentru Swallow):

Pai eu nu stiu de ce este el atras.De vreun cantaret sau vreun fotbalist.Nu stiu.Inventeaza si tu:*