| anonim_4396 a întrebat:

Hi all. vb cu un baiat de un an de zile. el e la facultate la bucuresti dar vine frecvent acasa.cand e la bucuresti vorbim zilnic si ne intelegem fr bine, insa cand vn acasa se intalneste cu prietenii lui si uita de mine.ma suna cand isi aminteste. el stie ca il plac, iar ncad vn acasa iesim la un suc cateodata. el stie ca il plac si ca as vrea sa avem o relatie serioasa. el mi-a zis ca ma place, insa nu suficient de mult incat sa avem o relatie, pentru ca nu stie exact care sunt sentimentele lui pentru mine, dar ca nu se stie ce va fi pe viitor.nu stiu ce sa mai cred. mie mi se pare ca ma suna doar atunci cand se plictiseste si ca iesim la duc doar ca sa il vada prietenii lui cu mine in oras. voi ce credeti ma place si oare va vrea ceva serios pe viitor sau cel mai bine ar fi sa nu mai vb deloc cu el? oare merita sa mai sufar pentru el...sau sa mai sper?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu merită. Pune în joc sentimentele tale şi asta nu e bine. Ştie că îl placi şi i s-a suit la cap.Lasă-l,că nu te merită. Când va realiza că nu va mai găsi o altă fată ca tine, va dori să se întoarcă la tine şi să îl ierţi, dar tu ştii că oamenii nu se pot schimba peste noapte.De aici, decizia îţi aparţine.Tu eşti o fată specială şi meriţi mai mult.Un gând bun din partea mea.