| LillyPad a întrebat:

Imi place mult de un coleg de clasa (cls a 9-a). Ne intelegem foarte bine si petrecem destul de mult timp impreuna si vorbim des si la telefon (cateodata ma suna doar ca sa vada ce mai fac) si uneori mergem impreuna acasa (pe acelasi drum pana la un punct dupa care fiecare o ia in directia lui). Eu cred ca si el ma place cel putin ca pe o prietena buna. Imi zambeste, glumim mult, atunci cand trebuie sa mergem in cabinetul de fizice, chimie, etc. vine mereu deodata cu mine. Ce credeti ar terbui sa ii spun ca il plac? Chiar daca nu vrea sa fim impreuna atunci cel putin vreau sa ramanem prieteni buni... Oare ar trebui sa las totul asa cum e si sa sper ca in viitor il voi vedea doar ca pe un prieten foarte bun?

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Draga daca vei fi in relatie cu el si apoi va ve-ti despartii, cum te vei simtii cand il veivedea zilnic timp de 4 ani, stiind ca nu va mai fi al tau(sunt sanse mici sa fiti4 ani, dar nu imposibil, insa eu iti spun ce se poate intampla dupa), daca il vei vedea cu alta vei suferi, si probabil vei strica prietenia actuala.Deci..merita o sansa, sa-i spui asta insa la momentul potrivit.Gandeste-te bine la decizia ta,in urma unei despartiri inca raman sentimente, si cel putin un suflet ranit! Mare grija, si vezi daca merita si tine la tine! Pune-l la incercare, testeaza-l! Astept mesaj cu decizia luata(privat), sunt curioasa!happy

| LillyPad explică (pentru lolly):

Lolly, spuneai ca vrei sa stii ce decizie am luat happy. M-am gandit sa las lucrurile in voia sortii si daca va fi vreodata sa fim impreuna vom fi. Mai bine sa fim prieteni pe viata decat iubiti un timp si apoi sa se intample ceva si sa devenim dusmani. big grin

| lolly a răspuns (pentru LillyPad):

Corect! Sa vezi decat sa-i spui ceea ce simti pentru el, mai bine astepti ca el sa-ti arate ce simte pentru tine! Insa poate si lui ii este frica de asta si asteapta ca tu sa faci pasul urmator...Cum crezi tu:*

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Il saruti si gata si spui ca nu te-ai putut abtine, asta dupa o gluma la care vei rade, apoi deodata devi serioasa si :*

| Loveyouforevermyangel a răspuns:

Eu as zice sa ii spui pentru ca si daca ar fi sa nu te placa totusi sa stii big grin...

| lexcc a răspuns:

Mai, depinde, fii atenta daca el mai vorbeste cu vreo alata fata, daca nu, gaseste un moment potrivit, cand sunteti singuri, sau chiar inainte de a va desparti cand plecati acasa, si spune-i, dar nu ii spune, "pai, vezi tu, te plac", fii mai indrazneata, intreaba-l daca el te place, sau invita-l la un suc, vezi daca accepta, (normal o sa platesca el), sa nu pici tu de "fraiera", sau sa te simti prost dupa big grin, fii indrazneata tongue