| angelinthedark a întrebat:

Hihappy...am avut un prieten care sincer nu m-a iubit, stiu ca nu m-a iubit ca simteam ca ii sunt cam indiferenta, eu in schimb il iubeam enorm, il doream, il visam, ma gandeam non-stop la el, totusi desi stiam ca nu ma iubeste, eram cu el, macar sa stiu ca sunt cu el, ma multumeam sa stiu ca sunt cu el. Ok, dupa un timp ne-am despartit la dorinta lui, am suferit mult, dar am trecut peste, apoi dupa ceva timp a inceput el sa ma caute, sa ma sune, am inceput sa vb una-alta si incetul cu incetul ne-am apropiat tot mai mult. El mi-a propus sa ne impacam, nu prea stiam ce sa fac dar am acceptat ca inca il iubeam.Si faza e ca s-au cam schimbat treburile.Ma inteleg ff bine cu el, simt ca ma iubeste, ma respecta, ma cauta, ne vedem zilnic, totul e super, dar s-a cam intors roata, si eu tin la el, dar parca acum el e mai disperat dupa mine, si ma mira comportamentul lui.Deci, intrebarea mea ar fi:se poate ca o persoana care inainte sa nu te fi iubit, sa te iubeasca mult?

Răspuns Câştigător
| AsU_2581 a răspuns:

Se poatewinking. si eu am patit la fel ca tine.tot asa eu tineam mult la ea si o iubeam foarte mult pana cand am observat ca nu ma mai baga in seama.nu stiam ce are nu vroia sa mai vb cu mine si ne-am despartit.eu tot am insistat sa ne impacam si pana la urama ne-am impacat. da eu cred ca i-a fost mila de mine si de aia ne-am impacat.mai tarziu iar a vrut sa ne despartim.si am lasat asa cum a vrut ea. dupa ceva timp a vazut ca no mai bag in seama si credea ca am pe altcineva si a vrut ea sa ne impacam si ma suna si mesaje si cand ma vedea vroia sa vb si ca ma iubeste si din astea. i-am zis ca ajunge si nu mia vreau sa trec prin ce am trecut si asta e...deci se poatewinkingwinkingwinking

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hm, cam dubioasa treaba. E posibil sa se schimbe, dar ceva a fost la mijloc de acum s-a intors roata! Poate si-a dat seama ca tu chiar ai fost singura care l-a iubit cu adevarat...sau vrea sa te foloseasca sa uite pe alta... e dificil de presupus corect! Tu trebuie sa iti dai seama! Sper sa fie de bine!

| Razvan a răspuns:

Orice este posibil insa mie nu imi miroase bine "disperarea" asta a lui.Mai bine fi cu ochii in patru, sigur are un scopwinking

| andreea7520 a răspuns:

Posibil ca într-o zi să fie totul normal, să vă iubiţi la fel de mult! Eu cred că tu ar trebui să gândeşti cât mai pozitiv, să te gândeşti că totul e ok, să te gândeşti la cât îţi doreai înainte să te iubească, să te dorească aşa cum ai spus şi tu, iar tu ar trebui acum să te comporţi totuşi normal, să faci ceea ce simţi, dacă nu îl mai iubeşti pur şi simplu nu ai de ce să stai lângă el doar aşa, de dragu de a stabatting eyelashes

| Deea a răspuns:

Deci nu prea cred.
Ai suferit mult din cauza lui. Daca te iubeste trebuia sa iti arate asta si inainte sa va despartiti. Daca v-ati despartit pentru ca asa a vrut el, iar acum tu o sa te impaci cu el o sa creada ca esti nebuna dupa el si o sa profite de asta.mai lasa-i timp si o sa vezi apoiwinking

| myrazvy a răspuns:

Eu pe tine nu te inteleg, e vorba de prietenul ala de spuneai ca il iubesti dar e urat, sau tu ai mai multi? fa lumina in cea ce spui si iti voi da si eu un raspuns dupa acea

| Me,myself & I a răspuns:

SE POATE! iti spun din propria experienta, asa am patit si eu si nu imi pare rau deloc de pasul pe care l-am facut ca l-am acceptat din nou in viata mea, acum suntem casatoriti si ne iubim mai mult ca niciodata.Si tin sa-ti spun ca eram doar un copil cand m-am indragostit de el si acum avem aproape 4 ani de casatorie si 8 de cand am inceput relatia.

| wanda a răspuns:

E faza aia cu...am avut si am pierdutbig grin
dupa ce s-a despartit de tine si-a dat seama ce a pierduthappy

| κίllą a răspuns:

Da e posibil...parerea mea, daca stii sigur ca te iubeste si cal iubesti si tu, atunci relatia e perfecta thinking

| DoarNoemi a răspuns:

Dupa ce a vazut ce a pierdut... i-a parut rau, sigur stia ca il iubesti si asa, probabil s-a desteptat nu stiu...sti fraza:pana nu pierzi pe cineva nu ai cum sa i simti lipsabig grin poate ca aceea despartire v-a facut un bine, l-a facut sa se gandeasca mai bine la relatia voastrahappy bafta!

| ottonnnel a răspuns:

Se poate. Poti realiza cat de mult iti lipseste persoana cand nu o mai ai langa tine si de aici vin multe alte sentimente! Deasta te-a cautat!

| moshul a răspuns:

Dap.parerea mea ii ca e posibil. el inainte nu iti dadea atata atentie deoarece stia ca uh ti mult la el si nah... da acum o vz ca se ingroasa gluma si ca ii bine sa lase orgoliul la o parte.stii cum se zice iti dai seama ce mult ti la o persoana abia dupa ce o pierzi