| nimicaici a întrebat:

Incep cu BUNA! va rog din suflet. ajutati-ma.

Imi este foarte greu sa scriu tot ce simt si sa ma exprim cum trebuie, dar practic, sunt distrusa...Va rog. ajutati-ma.

Sa va povestesc totul.

Totul a inceput la inceputul verii, cand am inceput sa comunic cu el.Se arata foarte interesat sa ma cunoasca, iar eu ii spuneam tot ce ma intreba. Intr-o dimineata am avut imensa surpriza sa primesc un sms de la el, unde imi spunea ca sunt soarele din viata lui, ca ma iubeste, si multe lucruri frumose.Atunci,mi-am dat seama ca simteam la fel, si i-am spus.In seara aia, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, fericita, cu lacrimi in ochi, am acceptat. Nu a vrut sa ne vedem, zicea ca nu are timp, ok, l-am crezut.De la un timp era foarte indiferent, de cate ori ii aminteam cat de mult il iubeam, imi dadea doar "." si "" Stiam, stiam ca totul este pe cale sa se termine. A plecat intr-o excursie la bucuresti, ii trimiteam sms, un imi raspundea, il sunam, imi rapsundea, nu zicea nimic si imi inchidea in nas. L-am sunat de o gramada de ori dar aveam acelasi rezultat, pana cand am pus. o pe prietena mea cea mai buna sa il sune. Ok, l-a sunat, si i-a raspuns o fata, care cica " Sunt iubita lui, lasa-l, nu il mai deranja" Atunci am simtit ca ma prabusesc, ca nu mai are nici un sens viata, eram moarta. Dupa un timp am aflat ca nu er aiubita lui, ci doar o fata pusa sa minta ca sa il las in pace.

Asa, eram atat de suparata, priveam neincetat telefonul, ma gandeam ca poate imi va trimite un sms, insa in zadar. Am continuat sa sufar in tacere, spunandu-le tuturor ca sutnt ok.

Nu am mai pastrat legatura cu el 2 luni, nici salut nu ne spuneam, nimic.

Ei, pana intr. o zi cand m-a intrebat ce fac.eram uimita. pur si simplu uluita. Am inceput sa ne apropiem destul de mult, am devenit cea mai buna prietena a lui [ nici unul dintre noi nu a mai adus vorba despre ce s-a intamplat la inceputul verii ], si cum eram atat de apropiati mi-a zis ca are prietena, dar e secret. M-am simtit pur si simplu o cauza pierduta, am privit vestea de fata cu el, abia mi-am stapanit lacrimile.nu mai puteam, imi venea sa mor, toate sperantele erau moarte.moarte pur si simplu. Apoi am aflat si cine era prietena lui, aveam o ciuda pe ea... ah.

Nu imi mai aduc bine aminte cum s-a intamplat, dar noi doua ne-am imprietenit, si asa am devenit nedespartite. Mi-a spus de el, iar eu ma prefaceam ca nu stiu nimic, pana intr. o zi, cand eram atat de suparata pentru ca nu am avut parte de dragostea lui si i-am zis, ea, m-a surprins foarte mult, l-a lasat pentru mine... l-a lasat pentru mine, vazand cat ma doare.

El era foarte suparat, distrus, iar mie imi parea rau, nu am vrut sa sufere, eram deja obisnuita cu ideea de a suferi si nu imi doream decat sa fie el fericit. S-a intamplat sa il ascult mereu, si am ajuns sa vorbim tot timpul, indiferent daca eram la ore sau acasa.cu timpul a uitat. o, datorita mie, si nah, a inceput sa-mi zica ca ma iubeste, eu la fel.ne-am cb. si din cauza asta prietena lui [ fosta ] ne-am indepartat una de cealalta, pentru ca ea inca il iubea.Eu cu el eram foarte fericiti, mi-am dat seama ca visele chiar se implinesc, ma vedeam cu el, am avut saruturi... dar totusi. el nu a uitat-o... si dupa 1 luna din nou m-a parasit pentru ea.am plans atat de mult atunci.

M-am dus atunci la ea, m-a ascultat, si mi-a spus ca l-a uitat.ne-am imbratisat si mi-am cerut mii si mii de scuze ca nu am mai vorbit cu ea. [ m-a iertat ].

El a inceput din nou sa se dea la ea, sa ii zica ca o iubeste, ca nu stiu ce si nu stiu ce, dar ea nu il baga in seama.

Noi doi ne-am impacat, de fapt l-am iertat, si si-a cerut scuze mai tot timpul ca m-a facut sa sufar, imi zicea ca inca sunt cea mai buna prietena a lui...si am continuat sa ne intelegem.cam totul a fost la fel mult timp, pana ieri, cand prietena mea si-a dat seama ca inca il iubeste, s-au impacat si continua sa aiba o relatie secreta, adica putin mai ciudata., mai rece ca prima. dar totusi.eu sunt prierduta in lacrimi.nu mai stiu ce sa fac, noi doi continuam sa fim prieteni si sa ne intelegem, dar jur.jur.imi vine sa mor! scuzati-ma daca am gresit la scriere.nu am chef sa ma uit peste, si va rog, ajutati-ma. [ va rog, nu-mi spuneti sa incetez sa vorbesc cu el, e imposibil, va rog! ]

Răspuns Câştigător
| Forevăr a răspuns:

Imi pare rau pentru tine [ Am si eu un prieten foarte foarte bun, am stat cu el vreo 2 luni si ne-am despartit, si inca acum sunt geloasa daca vreo fata se da al el big grin ] Esteo poveste cam complicata, ai fost cu el, ba te-ai despartit.
Poate daca i-ai spune sentimentele tale fata de el. s-ar desparti de ea. dar dupa ar fio problema, prietena lui care e prietena ta ar su suparata pe tine sad Spune-i lui sentimentele tale foarte foarte adanci pentru el si spune-i sa se desparta de ea, sa va mai dati o sansa voi2. Cred ca tipu' asta isi cam bate joc, se desparte de tine, o ia pe alta, dupa te ia p tine. Mai bine : tu si pr ta deveniti BFF si lasati-l pe el, baietii vin, pleaca dar prietena e aceeasi.
P.S : Daca il iubesti si nu poti fi cu el nu te arunca si tu de pe blocuri, poduri ca toate handicapatele straight face Ai grija de tine! Lasa-l pe el.
[Si mie imi place de un baiat si il vad in fiecare zi la scoala cum se saluta cu colegele, glumeste cu altii/-le, ma uit la el siimi vine sa mor ca nu reusesc sa ma combin cu el big grin scuze daca te plictisesc cu povestile mele]

Asa ca : Poti alege intre : iubit si prietenastraight face alegerea asta o poti face numai tu, asa ca speer sa alegi ce-i mai bun.

Pa, pa.

Si La multi ani pentru 2012!

| nimicaici explică (pentru Forevăr):

Mersii' fain:*

5 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Tipul isi bate joc de amandoua, iar voi nu faceti nimic sa-l opriti. Dar sa luam strict cazul tau, ai facut o tampenie ca ai mai vorbit cu el dupa ce ti-a facut faza cu acea presupusa iubita a lui doar ca sa nu il mai cauti.
Baiatul asta nu merita prietenia ta, dragostea nici atat.
Treci peste si gaseste pe cineva care sa merite efortul.

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Of,iubitaa.chiar imi pare rawsad
Ia gandeste-te, daca acest baiat va iubea pe una dintre voi, ar fi umblat asa, de la una la alta?! Nu! El nu iubeste pe niciuna.
Stiu cum e cand iti spune cineva sa-l uiti.Iti vine sa "iti iei campii". Nu stiu ce sa zic, daca o sa continuati tot asa, o sa ajungi sa iti distrugi prietenia cu fata aceea.
Iubeste-l in secret, dar daca tii la fata aceea, renunta la el,asa cum a renuntat si ea.
E pacat sa iti distrugi prietenia cu o prietena, pentru un baiat. Iubitul pleaca, vine.Insa o prietena sta mereu alaturi de tine, atunci cand iti e greu.
Ce pot sa iti zic? Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jalnic.

| Lipoveanu a răspuns:

laughing)Ce discurs. Spune-i si uh ca il iubesti enorm arata-i asta si poate va inpacati!