| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Nu stiu cata rabdare veti avea insa, eu tot vreau sa ma descarc cuiva!
prin mai am cunoscut un tip la tara, la verii mei -eu aveam 15 ani el 19 -
La inceput mi se parea afemeiat, folosea multe vrajeli cu scopu sa atraga atentia!
Dupa aceea s-a dat pe langa mine si vrut nevrut ma simteam atrasa de el!
Vorbeam cu el la telefon in fiecare zii, pe mess numai zic, folosea apelativele "Pui, iubirea mea" etc...
Am acceptat si am iesit cu el in oras - nu eu eram singurul scop pentru care venise, facuse inainte niste analize -
Chiar incepusem sa tin la el!
A trecut ceva timp fara nicio intrebare din partea lui pentru ca i-am zis ca atunci cand voi fi pregatita, ii voi spune eu daca vreau sa fiu sau nu cu el.
Simteam ca nu il cunosc indeajuns!
Intr-o seara am primit niste apeluri cu privat.Am reusit sa raspund odata si era o voce de fata, fiind prea tarzie ora nu am vorbit cu ea!
a2a zii, m-a sunat - baiatul - si a zis ca ii pare rau insa s-a impacat cu fosta lui prietena si ca numai vrea sa il sun si sa-i trimit mesaje!
Am zis ok, fie cum vrei! Chiar daca in ziua aia nu am mai fost buna de nimic...
Pe mess insa, vorbea la fel ca inainte, parca nu se intamplase nimic!
Ma simteam groaznic, adica, tu ai prietena si vorbesti in felu asta cu mine?!
Nu am acceptat sa-mi vorbeasca asa, si mi-a zis ca regreta si ca atunci cand va putea se va desparti de prietena lui pentru mine!
Probabil naivitatea varsei a fost de vina si l-am crezut rolling eyes!
Am acceptat sa ne mai intalnim odata!
Atunci m-am indragostit de el in adevaratul sens al cuvantului... din pacate!
Mi-a zis ca s-a despartit de fosta si ca acum asteapta de la mine ceva...va dati seama ce
La cateva zile dupa, intra disperat pe mine, pe mess si imi zice ca a facut ceva ce nu-si poate ierta...
Nu mi-am imaginat ca era atat de grav.
Mi-a zis ca el chiar ma iubeste insa fosta lui prietena s-ar putea s afie gravida!
Am acceptat aceasta situatie - cel mai prost lucru din viata mea - si am decis sa-i fiu alaturi!
Mi-a zis ca numai tine la fosta insa sta cu ea sa nu faca avort (El e dascal)
Am crezut, poate era adevarat, poate nu, cert e ca am fost fraiera - cel putin asa cred! -
Asteptam sa ase duca la doctor cu ea, sa aflam daca chiar este gravida sau nu.In tot acest timp relatia noastra era secreta
.cum ar fi fost ca mama sa stie de noi si dupa sa apara fosta cu burta la gura?!
Lunile au trecut iar criminala aia, ca nu pot sa zic altfel avea grave problemesi nu misca un deget. Avea chist pe unul din ovare, avea snagerari putenrice si dureri
de burta si de spate + elimina ceva gelatinos din vagin, eu cred ca a facut avort spontan sau o fi luat ceva medicamente!
Trecusera aproape 5 luni de cand s-ar fi presupus ca e gravida
5 luni de chin, cu mine el se vedea odata pe luna - ca nu avea 7 lei sa vina pana la mine, atat costa drumul dus intors - si cu ea se vedea odata la 3 zile
-ca imi zicea cand se duce, sa nu ii dau vreun mesaj si sa vada aia -
Si pe langa asta, se intalnea cu mine numai cand avea treaba in oras ba isi facea analize, ba isi depunea un CV, ba schimba niste bani, etc
Ma durea cand stiam ca doarme cu ea in acelasi pat, ca o saruta, ca ii spune Te iubesc-ul care mi-l spune si mie...
Insa acceptam pentru ca il iubeam si dupa cum se spune dragostea e oarba!
Eram sigura ca ei 2 nu se opreau numai la atata si ca se mai culca cu ea, lucru care mi l-a recunoscut. Durase prea mult si ma saturasem.
Am decis sa ma despart, in realitate parea atat de indragostit de mine, lucru pe care poate mi-l imaginam eu sad
Intrebarea mea este de ce o fi stat cu mine? Oare m-a iubit? O fi bine ce-am facut?
Intrebarile astea ma rod de ceva vreme, el a tot insistat sa ne impacam
Alta bomba este ca, la cateva zile dupa ce ne-am despartit fata aia a fost la doctor si s-a dovedit ca nu a fost gravida!
Multumesc celor care mi-au ascultat povestea pana la capat!
Acum ma simt mai bine
happy
Scuzati pentru eventualele greseli de ortografie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De data asta s-a terminat bine (acceptabil) pentru tine, aceasta poveste, dar sa nu mai repeti aceleasi greseli in viitor
ma bucur ca te simti mai bine, fii optimista in continuare si indreapta-te spre viitorul tau, lasa-i pe cei doi, mai devreme sau mai tarziu se va ivi iarasi o situatie asemanatoare intre ei doi si tu nu vei mai suporta

11 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Ce poveste trista...pacat ca a profitat de tine...ca pe o jucarie, nu putea sa ramana doar cu fata aia si sa nu te mai chinuie si pe tine?! dar...asa sunt baietii acum, dupa ce au obtinut ce au vrut si-au luat `bagajul` si au plecat...ai mai multa grija pe viitor, fruntea sus! by`

| IuliaWosster a răspuns:

WooW. tu chiar l-ai iubit.happy se vede cate ai facut pentru el. si el poate tea iubit in felu lui... dar nu as numio dragostea el sa comportat cu tine foarte urat. eu zic ca este un las. ar fi putut sa ii spune nemernici aleia... ca iubeste o alta fata si ca o va ajuta in timpul sarcini. nu ar fi trebui sa joaca teatru tu chiar l-ai iubit si probabil ca il iubesti. dar el dupa cum sa comportat in fata mea este un las. sorry. daca chiar te iubea nu se juca cu sentimentele tale. si se ducea dupa aia la tipa aia.

PS: ma bucur ca iti este mai binelove struck ai grija si sunt sigura ca vei intalni un baiat care sa te meritewinking

| frumusica80 a răspuns:

Buna eu nu cred pe omul asta, cand omul asta te iubeste si cand nu iubeste pe fosta si fosta ai spune cai gravida atunci omul asta trebuie sai spuna:acum am o noua iubita si cand vrea sa aiba copilul pote sa vada cum face sal intretina si sa o ajute cum pote daca copilul e de la el, dar omul acesta nu a facut asta si a preferat sa stea cu fosta, cred ca omul acesta te-a mintit si cel mai bine e sa-l uiti si sa gasesti pe cineva care te merita si face tot pentru tine si nu te minte, ati doresc successss si mult noroc pa

| buburuzzz a răspuns:

E bine ca stii sa te descarci, nu toti oamenii stiu sa o faca la fel de bine! el doar dorea sa fie mereu o a doua varianta, iar jertfa te-ai dovedit a fi tu! gindeste-te logic si vei vedea ca asa este! s-ar putea sa revina la tine, insa dorind ca relatia voastra sa fie in continuare secreta, pune-l la incercare spunindu-i ca vrei sa-l prezinti mamei tale sau altceva, aoooleu! vei vedea ce fata va face!

| pysi a răspuns:

Eiiii ce pot sa-ti spoon eu draga! poate asa e virsta asta, dar ar trebui oricum sa fii cu ochii mai deschishi.cred eu ca eai prea permis tu lui... ear el daca te iubea cu adevarat nu mai conta cea veche...tot ce ai de facut deacum inainte, e sa merji cu capul sus in cautarea dragostei adevarate(ka4 cu sigurantza asta nu a fost dragoste, ba chiar ni4 pe aproape)))*****succes

| alexutzah16 a răspuns:

Imi pare rau pentru tinesad. Imi imaginez prin ce cosmar ai trecut. Baiatul ala cum avea tupeul sa iti spuna ca te iubeste si apoi se culca cu alta? Cat de mult a trebuit sa-l iubesti ca sa-i suporti toate astea. Iarta-ma dar eu nu stiu daca as fi rezistat sau daca as fi acceptat.pentru ca pana la urma tot acolo ai ajuns, la despartire.Si pentru ce? In tot timpul ala nu ai fost deloc fericita, aveai o relatie ascunsa.Nu a meritat deloc toata suferinta ta! Un sfat : incearca sa treci peste tot cu brio .si sa uiti acest capitol neplacut din viata ta! Sunt sigura ca in curand o sa rasara soarele si pe strada ta. :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nemernica de ea! Lupta pentru el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-a facut sa plang povestea ta, sincer...imi pare rau ca ai trecut prin toate astea asa micuta...ai gj de tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru incurajari!
Chiar am sa tin cont de sfaturile voastre!
multumesc din suflet chiar ma simt mult mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte naspa ce ti s-a intamplat ceva asemanator mi s-a intamplat mie stiu cum te simti dar cel mai ar fi sa te impaci cu el daca ea nu a fost gravida!

| Stefan_7266 a răspuns:

Mai... o situatie chiar ff bizara...trebuia sa-l lasi din primul moment... Dragostea e oarba, dar nici chiar asa... te-ai complacut situatiei si ai ajuns sa o accepti indiferent cu m-ar fi. Sfatul meu e sa ceri si parerea prietenilor mai mereu...In cazul in care ai o cea mai buna prietena/prieten sa-i ceri parerea cand se intampla gafe de genul acesta...