| AdeLina a întrebat:

Hi! Am si eu o problema. Acum 5 zile am plecat la bucuresti cu niste colegi la un concurs de pictura si am fost cazati 2 nopti la un seminar teologic.Acolo mai erau copii si din alte parti.Necazul meu este ca m-am indragostit (pe bune) la prima vedere, ceea ce nu-mi sta in fire...de un tip, elev la un seminar teologic din afara bucurestiului.In aceeasi zi am avut toti o discutie si mi-am dat seama ca tot ma atrage la el, fizicul, gandirea, tot.Nu am reusit sa fac rost de niciun nr de tel sau id.Tragedia este ca simt ca ma sfaram de dinauntru si nu stiu ce sa fac.Am incercat sa-mi ocup timpul, sa-mi incarc programul ca sa nu ma mai gandesc dar nu functioneaza. Mi-e frica ca situatia asta o sa dureze prea mult si nu ma pot concentra la nimic si toata lumea a obs ca sunt mult mai trista (eu in general sunt o pers destul de vioaie ). Ce credeti ca as putea face ca sa uit sau macar sa ma resemnez cu ideea ca probabil nu-l voi mai vedea niciodata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sticla de whisky, o sampanie tare, vin, coniac. Te imbeti bine... si a 2a zi uiti... Sunt doar simple trairi ale fiecarui om, dar trece.
Eu sunt fotograf, regizor, si ma indragostesc de fiecare femeie frumoasa... insa dupa un tratament cu alcool, uit totul.
Dar cum sa te indragostesti de popa? laughing

8 răspunsuri:
| pendula a răspuns:

Incearca sa iti faci un iubit de la tine localitate. sau daca nu iesi cu prietenele in oras, te va ajuta oricum timpul vindeca orice rana happy. Mult noroc

| udarb a răspuns:

Solutia ar fi sa nu te dai batuta, sa nu iti lasi ca dragostea sa iti fuga pe sub degete si u sa nu faci nimic. Incerca sa te intalnesti din nou cu el si agata-te da orice posibilitate care ti se iveste. Succes. "Doar tu poti face diferenta".

| clauclau_6191 a răspuns:

Este ceva normal ce ai patit tu, eu ma indragostesc la fiecare colt de strada, mai ales in mall vitan, si daca mai vorbesc si cu o fata atragatoare si nu-mi da atentie, nu mai am cum sa mai dau de ea pana a 2 zi in trece sau imediat ce fac altceva.Cu timpu nu mai ai nici o reactie la faze de genu asta.Este chestia de ceva nou.

| dada_2571 a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uita. La mine a functionat. sad (Adica el locuieste in Anglia si nu prea avem cum sa ne vedem)

| MihaLoveYou a răspuns:

Buna! Cu timpul vei intelege ca nu poti sa il revezi, doar daca destinul isi schimba parerea si va veti intalni din nou, este doar o chestiune de timp si il vei uita, sau te vei indragosti de al baiat, dar gandeste-te bine daca la acel seminar cunosti vreo persoana care ii stie baiatului nr de telefon sau id-ul.
Mult succes!

| Kalle a răspuns:

Incearca sa iti faci drum pe la seminariu si incearca sa il gasesti si fa si tu ceva ca rastorni cartile si sa iasa o foaie cu id sau nr tau si sa o ia el ii spui cum te cheama si din astea ii ceri id daca vrea sau nr de tel ca vrei sa va cunoasteti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Icearca sa te indragostesti de un alt tip. O sa mearga.

| ancutza13 a răspuns:

Sti si mie mi sa intmplat dar eu l-am uitat incercand sa ma indragostesc de alt baiat