| anonim_4396 a întrebat:

Hi.luna trecuta am avut primul contact sexual si nu m-a durut deloc de ce? acum la ultimul contact am avut o durere puternica incat nu am mai continuat. durerea m-a tinut si a doua zi nu inteleg...multe fete zic ca abia acum mia atins himenul dar nu la rupt pentru ca nu am mai continuat.este adevarat? .la primul act sexual nu am avut dureri. oare de ce? .va rog dac puteti sa imi dati un raspuns pentru ca nu stiu ce sa cred.multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fetele probabil au avut dreptate: prima data nu s-a rupt himenul, doar cand te-a durut.
Dar nu te teme: doare doar prima data, cand se rupe, cu urmatoarele ocazii va fi placere! Si tot mai mare! Numai sa nu te temi de eventuala durere.
Traieste clipa si te va rasplati!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si totusi du-te la ginecolog.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exista cam pana la 10-12 tipuri de himen! Daca nu ati continuat, poate e inca intact! Ideal e sa fii experta in PETTING, - inainte de penetrarea cu penisul, pentru ca vaginul sa fie familiarizat cu "ceva"=degetul!(le) >>> apoi penisul! e primit mult mai usor in vizita! intra si la mine, la raspunsurile castigatoare, am scris acolo, pe larg, despre evitarea dureriila dezvirginare! Succes, si Mare Atentie la igiena si PROTECTIE! NU FA SEX FARA PRREZERVATIV! E PLIN DE BOLI!, SI la Dermato e plin si e si COADA, de PREA multi ce NU AU GRIJA SAB SE FEREASCA!

| psiholoaga a răspuns:

Da, este foarte posibil sa nu ti se fi rupt himenul prima oara. Data viitoare, folositi lubrifiant, pe langa prezervativ care sper ca e prezent si incercati o penetrare treptata, mai lenta. Si relaxeaza-te.

auran
| auran a răspuns:

Probabil, ai avut himen elastic, care acesta in general nu se rupe de la primul contact sexual. Nu mai fi crispata si atunci muschii vor fi mai relaxati _plus un preludiu prelungit si atunci nu vei mai simti durerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita ca si eu am patit la fel. da... data viitoare cand o faci sa lasi parteneru sa isi termine treaba, stiu ca doare da merita