| Swallow a întrebat:

Hi TPU.Am nevoie mare de ajutorul vostru pina nu e rpea tirziu.Deci sa va zic povestea mea.{sper s`aveti rabdare}. Imi place un baiat din clasa, deja de 5 ani tot de el, sufer si uneori chiar plinga ca o proasta.Nu cred ca el ma place, dar uneori am impresia ca imi da asa sperante.De exemplu alataieri mergeam doar noi doi acasa, eu in curind trebuie sa plec din clasa in alta scoala si stie doar el si o prietena buna, el m-a intrebat de ce vreau sa plec, ca nu e nevoie sa plec, eu am mintit inca mai demult ca am prieten si am inceercat sa raspund corespunzator. i-am zis "cum ramine cu fata "x"?!" el a zis "ea e o proasta", dar cum ramine cu fata "y"?!"-" eu o stiu doar de 2 ani", atunci am zimbit usor si el a zis "sa stii ca in prieteni pe skype tin doar oamenii cei mai apropiati "(si in momentul asta mi-a facut o privire ce nu pot sa o descriu. Poate am o imaginatie foarte buna~insa cum a vorbit cu mine si cum m`a privit mi-a dat sperante.

Ieri m`a intrebat pur si simplu"cum la tine cu prietenul tau?!" am mintit "totul e okay" apoi am spus"mm, si de cit timp va`nitlniti?!" nu stiam ce sa zic si i-am raspuns cu o intrebare" dar tu ai prietena? si cit timp va`ntilniti?" el a zis "de pe 10 august" am amutit-nu credeam ca o sa`mi spuna ca are prietena :yawn. Nu`l inteleg, in timpul lectiilor ma priveste destul de des, intreaba mult de "prietenul meu" etc. Eu nu stiu ce sa cred~ insa prietenele mele cred ca el a mintit ca are prietena doar ca sa`mi vada reactia. Voi ce credeti?!

Ma mai gindesc ca in ultima mea zi din scoala asta-sa-i spun adevarul, sa-i spun ca`l iubesc. Am impresia ca e ultima mea sansa ( Sunt confuza dinc auza ca ma tem sa nu fac vreo prostie.

Spuneti`va parerea, dati`mi sfaturi. Fundy si in curind voturi.Mersi.Zilele ca sansele imi sunt numarate.:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prima parte.
Te'ai gandit ca il vrei si doar atat, te ambitionezi sa il ai?
Te agati de orice speranta, de orice, pana si de priviri.
App, si mie mi-a placut de un tip 4 ani asa, el se dadea la toate fetele, era un fel de smecheras. Si eu am inceput sa il ignor, atunci a inceput sa faca ca toate cele si a avut si tentative de a ma saruta. oh go on Evident nereusite.
Deci ai grija.

Partea a doua :
Cel mai bine ii spui adevaru, pe jumatate, ca nu mai ai prieten.
Poate primesti niste destanuiri despre acea fata.

Partea a treia :
Da de ce o lasi pe mai tarziu, spune-i acum.

6 răspunsuri:
| Swallow explică:

Problema e ca cind l`am intrebat pe un baiat din clasa(unul din prietenii lui) daca are prietena acela a zis ca da si ca a vazut-o sad

| Dropsyyy a răspuns:

Scumpaaa meaaa:X Eu credd ca te place si elwinking Spune'i : TE IUBESC! si gata laughing nu'i asa greu...Crede'ma si eu am fost in aceasta situatie si nu am avut niciodata curajul sa'i spun crying DeCi spune-i ca il placi nu mai sta pe ganduri.Peste cativa ani vei regereta din tot sufletul ca na'i facutoo Te pup si mult successss!

| monamiki a răspuns:

Mda,. nu stiu ce sa zic,. am sa-ti spun doua pareri total diferite,. tu s-o intelegi pe cea care este adevarata,. pentru ca nu mi-ai dat multe detalii,. si nu pot sa stiu ce gen de baiat estewinking
okwinking
1. Se poate ca el sa te puna la incercare, sa-i dovedesti ca'l placi. Sa spuna adevarul(sa aiba prietena). Si insista sa vada daca tu il iubesti pe el sau esti cu altcineva. Insista sa te priveasca chiar in timpul orelor pentru a te face sa crezi ca-i pasa de tine. (acest lucru este adevarat, doar daca sta cu multe fete prin preajma lui. este popular, cum se zice "afemeiat" )

2. Poate ca vrea sa afle adevarul, pentru ca ii place si lui de tine. daca crezi ca ai curajul marturiseste-i,. Se poate sa-ti spuna si el ca te place,. sau sa te ignore si sa zica "Eu am prietena". Atunci toate visele se spulbera. Cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da, MARTURISESTE-I!

BAfta!

| Roxy_5021 a răspuns:

Tipul asta te place, dar nu e sigur! Tu ai prieten! Ai facut deja cea mai mare greseala pe care o poate face opersoana indragostita! L-ai mintit, spunandu-i ca ai prieten. Asta nu se face caci baietii devin nesiguri pe ei si isi ascund sentimentele. Nu cred ca are prietena. Cel mai bine e sa-i spui ca te-ai despartit de prietenul tau, apoi astepti o perioada(gen 1 luna) si ii spui ca-ti place de el. Si apoi va veni momentul adevarului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui din prima te iubesc i zici ca i placi si ca de mai demult si ca nu ai putu sa-i spui pana acumbig grin
asa eram eu cu un coleGbig grin desii a aparut pe urma un alt baiat in viata mea si pe el l-am uitat si aucm sunte niste colegi foarte buni ne intelegem binehappy

| Iulybestangel a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca il iubesti si imediat vei vedea reactia lui (atunci iti vei da seama daca si el te yubeste)