| MusicLover a întrebat:

Hi, TPU! Am o intrebare la care va roog sa raspundeti!
Cum imi pot albi dintii fara a merge la dentist? Stie cineva paste de dinti care iti albesc dintii, sau produse homemade care iti albesc dintii? Orice ce ma poate ajuta sa imi albesc dintii.

Ps: cand imi recomandati ceva, va rog sa-mi ziceti daca ati folosit produsul acela si daca are efect sau daca macar are rost sa il incerchappy si scuzati categoria, cea mai vizitata!

7 răspunsuri:
| Dia a răspuns:

@Kittynika: faza cu Bicarbonatu` chiar merge, dar trebuie sa pui lamaie.
Adica: Pui pe periuta bicarbonat din belsug, apoi storci lamaia [cativa picuri] peste periuta, bicarbonatul o sa faca spume, atunci actioneaza...si trebuie sa iti speli dinti atunci cand face acele spume.happy
Si crede`ma, chiar merge. eu o foloseschappy

| pokerface_9746 a răspuns:

Toate pastele promit sa iti faca dintii de un alb stralucitor. Ce-i drept albirea facuta la stomatolog nu ti-o produce nicio alta substanta din comert sau homemade. Poti incerca spalarea pe dinti cu bicarbonat, da rezultate, ins anul spectaculoase.Depinde foarte mult si de nuanta dintilor tai.Si inca o chestie.Si eu am vrut sa imi fac o albirea a dintilor si am mers la doctorita mea stomatolog si am rugat-o sa imi dea mai multe detalii. Mi-a spus ca ea imi poate face asta, cu atat mai mult cu cat inseamna un castog banesc pentru ea, dar ca nu imi recomanda. Pentru ca dupa operatiunea de albire, se inlatura nu stiu ce strat de pe dinti si acestia devin mai sensibili.E alegerea ta! Bafta!

| Kittynika a răspuns:

Da! Bicarbonatul de sodiu.Nu e scump nici macar un leu un plik.
Il poti folosi cum vrei il presari pe pasta normala de dinty.
Pui pe deget si iti freci bine dinty,acestya se albesc inca de la prima tura,foloseste-l doar o data pe zi in rest spalate cu o pasta normala, nu de albire pentru ataca smaltul dintilor si ii subtiaza, in schimb bicarbonatul este confirmat de spcialisti ca nu ataca dinty.
Poty sa dizolvi o lingurita in o cana de apa si sa-ti clatesty gura, ca o apa de gura.Este o solutie bazica care distruge bacteriile si lupta impotriva acestora.

| Kittynika a răspuns:

Sa nu folosesty cu lamaie decat o data pe saptamana pentru ca e prea astrigenta pentru dinti si ii distruge.
Are acelasi efect daca te speli doar cu bicarbonatul pur si simplu si asa nu iti va afecta dintii.

| blamefire a răspuns:

In primul rand te speli si u de 3 ori pe zi.si cea mai buna e aia cu care ma spal si eu, dar din pacate se gaseste mai greu...e de la pearl drops si ne numeste whitening freshmint

| AdY a răspuns:

Nute vei inalbi dintii cu pasta de dinti, paste si periuta ajuta la curatarea partiala a dintilor. Dupa ceti speli dintii cu pasta pe ei ramine un strat de 3 nanometri ( de 10 ori mai subtire ca firul de par ) de substanta protectoare care in 15 minute se pierde. Cea mai buna varianta pentru pastrarea dintilor este ata dentare.
Daca vrei inalbire du-te la dentist nu-i alta cale p.s nu asculta toate reklamele ca acolo ii 50% in favorea vinzatorului

| Bijou a răspuns:

Iti recomand aceasta pasta de dinti http://forever-aloe-vera.eu/produs/191