| andreea_4689 a întrebat:

Hi TPU! Am o problema cu un baiat...
Eu cred ca ma place doar k nu sunt sigura. Intr-o zi am fost in parc si am stat impreuna si ne-am petrcut ft bine impreuna. La scoala avem un prieten comun si ma inteleg bine cu el si l-am intrebat daca ar putea sa-l intrebe pe baiatul respectiv daca ii place de mine. La intrebat si a zis ca da. Eu tot am asteptat sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna sau sa iesim undeva impreuna, dar nu s-a intamplat niciodata. Dupa mai putin timp am vazut ca comportamentul lui cu mine s-a schimbat. Inainte vorbeam radeam si in clase ne aruncam bucati de guma si de astea. Sa schimbat nu prea vorbea mult cu mine. Dar eu ma tot gandesc k poate s-a schimbat si din cauza mea pentru k l-am intrebat daca ii palce de mine si s-a schimbat. I-am mai zis la baiatul ala daca ar putea sa-l intrebe daca ii mai place de mine si a zis ca nu k ii place de alta fata. In clasa eu tot am obiceiul sa ma uit la el si cateodata il vad k se mai uita si el la mine dar nu mult. Acum ultima saptamana nu stiu dar si in clasa ne tot ceognim. Mie imi place ft mult de el si chiar as vrea ca si lui sa-i placa de mine...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PlayWithMe a răspuns:

Deci, din pacate baietii din ziua de azi sunt mai multe fete decat baieti, asta e si iti spun eu ce sa faci, daca el nu trece la fapte, treci tu pentru ca vad ca este prea timid, deci saruta-l

| alexandrrra98 a răspuns (pentru PlayWithMe):

Sunt de acord cu tine

| andreea_4689 explică (pentru PlayWithMe):

M-am gandit la variata asta sa-l sarut, doar k nu stiu cum sa o fac. ceva sfat daca ai putea sa-mi dai?

| PlayWithMe a răspuns (pentru andreea_4689):

De ce ai nevoie de un sfat? Chiar este asa de greu sa incerci sa invoci "emotia"?

| andreea_4689 explică (pentru PlayWithMe):

O sa incerc sa-l sarut...winking mersi de sfat:*

| PlayWithMe a răspuns (pentru andreea_4689):

Ai grija sa nu sari din prima pe el, pentru ca il vei speria.Trebuie sa ii gasesti punctul sensibil, sa incerci sa il emotionezi cumva.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ghinion, altcineva ti-a luat locul.