| Schillinger a întrebat:

Hi TPU! Cum deseara este revelionul vreau sa-i trimit prietenei mele un mesaj de dragoste dar nu am nici o idee happy am facut mai multe dar nici unu nu mi se pare frumos (ea este in Spainia ) Ma puteti ajuta pls dau funda big grin! An nou fericit! (scuzati daca credeti ca am gresit categoria) MERSI

Răspuns Câştigător
| Larisssaa a răspuns:

1.Facand-uti urarile e ca si cum as vrea sa fiu o specie de spiridus bun si simpatic ce are putere-a de a realiza fiecare dorinta a ta, cuvintele magice sunt aceleeasi…La Multi Ani si un An Nou Ferict

2.Iti doresc atitea clipe fericite cati fulgi de nea intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima.

3. Ultima zi din an este intalnirea intre moarte si viata; omoram amaraciunile si clipele urate si re-aprindem iubirea si intelepciunea.Un An Nou Fericit

4. Sa primim odata cu colindatorii si lumina, caldura, linistea, dragostea si impacarea celui nou, veselia si viata. Ca iarba sub zapada, ca fulgul in zbor sa primim speranta unui an nou. La Multi Ani!

5. Cele mai sincere urari chiar daca fraze-le ti se par aceleeasi! Sanatate, Bani, Iubire de la un prieten sincer.La Multi Ani si un An Nou Fericit!

6.Cu speranta ca anul nou 2013 va fi mai bun decat 2012, iti trimit o mie de pupuci si iti urez un An Nou Fericit!

7.Un an nou mai fericit,
Cu de toate garnisit,
Sanatate si iubire
Si cu multa fericire!

8. Daca simti ca nimeni nu-ti vrea binele, uitate pe cer, numara toate stelele, este binele ce ti-l vreau eu.La Multi Ani si un An Nou Fericit

Aceasta a fost doar un ş'mod de inspiraţie. Dacă vrei le poţi modifica. happy

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

E revelionul deseara :O?

| blueheart a răspuns:

Hei! Mie nu-mi plac mesajele standard, cele luate de pe site-uri.Nu mi-ar placea ca iubitul meu sa imi trimita mesaje luate din alta parte.M-as bucura mult sa-mi spuna prin propriile cuvinte ceea ce simte.Mai bine scrie-i ce simti tu pentru ea. Cred ca ar fi mai fericita asa.
La multi ani! happy

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Sunt 20 de ingerasi. 10 se joaca, 9 dorm, iar cel mai frumos ingeras in acest moment citeste acest mesaj-*!

| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Eu zic sa ii scrii ceva simplu fara prea multe complicatii. Ex:
In noul an iti doresc sa ai numai impliniri si fericire.Cei dragi sa te iubeasca si sa fi sanatoasa.Sa ai parte numai si numai de bucurii.Te iubesc, la multi ani! Mie mi se pare scurt la obiect si foarte potrivit. Sigur va aprecia efortul tau happy

| Mastacan_David_1986 a răspuns:

Daca vrei sa o impresionezi uite una in spaniola

Esta noche al oído me has dicho dos palabras
Comunes. Dos palabras cansadas
De ser dichas. Palabras
Que de viejas son nuevas.

Dos palabras tan dulces que la luna que andaba
Filtrando entre las ramas
Se detuvo en mi boca. Tan dulces dos palabras
Que una hormiga pasea por mi cuello y no intento
Moverme para echarla.

Tan dulces dos palabras
? Que digo sin quererlo? ¡oh, qué bella, la vida!?
Tan dulces y tan mansas
Que aceites olorosos sobre el cuerpo derraman.

Tan dulces y tan bellas
Que nerviosos, mis dedos,
Se mueven hacia el cielo imitando tijeras.
Oh, mis dedos quisieran
Cortar estrellas.

sau daca vrei in romana uite

Dragostea e inocentă
Pentru amândoi,
Într-o clipă aparentă
Suntem numai noi.

Iar sub norii care trec
Dezleg noi aventuri,
Naintea ta râzând m-aplec
Sufletul să nu mi-l furi.

De nu mă-ngâni, mă surprinzi
Cu un acoperământ mătăsos,
Şi-n inimă mi-aprinzi
Glasul tău armonios.

Amintirile sunt. Şi mă inspiră sârguincios
Spre tine să revin, iubire smintită,
Ca la amurg temperat nemilos
Să mă frământ să te sărut, iubită.

Şi în mine simt de parcă
Inima-mi e ca o barcă,
Innoată sub semilună,
Sărută o gură nebună

| habibabau a răspuns:

Vantul imi fura o lacrima,. e lumina trecutului, iar ochii tai ca doua licariri de stele. caldura mainilor.O clipa si apoi, nu mai conteaza. Stau intins pe malul marii si adierea vantului ma face sa simt vibratia dragostei ce ne leaga. Strigatul inimii tale se aude in departari. ma cheama la ea. Marea ingana cuvintele tale rostite odata, care acum s-au dispersat in negura uitarii. In noaptea asta, te simt un pic mai aproape de mine. Luna rotunda sta de veghe, vegheaza la dragostea noastra... si imi sopteste ca si tu ma iubesti tot atat cat te iubesc si eu. Vantul bate, primii fulgi de nea imi mangaie fata, ma simt tot mai slabit cand te stiu departe de mine. Luna ingana si ea cuvinte magice, parca rupte de realitate, cuvinte ce se regasesc parca in adancul sufletului meu. Fara tine ma simt pe un drum fara sfarsit,. Un drum care parca nu se mai termina niciodata. Incerc sa merg mai departe, dar totul mi se pare un abis, in care ma tot afund si oricat as incerca sa ma inalt, simt ca nu mai am scapare.
Sper sati placee!love struck