| Rebeca_1175 a întrebat:

Hi TPUbig grin
Deci, sa incep cu inceputul, asta primavara un baiat si-a facut curajul sa imi spuna ca ma place, pe moment eu nu l-am placut si cum se intampla de obicei dupa un timp roata s-a intors.
Cam la 3 luni diferenta am reusit cumva sa dau de el deoarece, dupa ce l-am refuzat am rupt orice legatura, dupa ce i-am aflat idul de mess am vorbit cam 1 sap pe messenger ca amici iar la un moment dat i-am cerut prietenei mele cele mai bune sa ii dea de inteles ca-l plac.
El nu si-a dat seama din prima ceea ce vroia sa ii zica prietena mea dar intr-un final a afalt totul, si ca de obicei cand te bazezi pe cineva tot timpul intervine ceva, de ex prietena mea a exagerat, m-a facut sa par o obsedata in ochii lui. El nu a spus ca ma place insa a zis ca-s draguta si ca se bucura, dar chiar daca stia asta a incetat sa mai vorbeasca cu mine. Ca sa nu-l stresez i-am dat ignore, pentru ca de fiecare data cand era on nu ma puteam abtine sa nu vad ce face sau chesti de genu laughing.
Dupa ce i-am dat ignore o perioada pot sa zic ca am uitat de el dar totusi ma framanta gandul ca de ce nu mai vorbeste cu mine dupa ce a aflat ca il plac. De curiozitate prietena mea l-a intrebat si el a spus ca o sa vorbeasca cu mine ca vrea sa ne vedem si ca nu vrea sa fiu suparata. Problema este ca cand va vorbi cu mine imi va fi extrem de rusine din cauza exagerarilor prietenei mele, nu stiu cum sa i le explic lui ca sa nu inteleaga gresit sau sa ii creez impresia ca 'imi bat joc' de el cum credea prima data cand i-am zis ca il plac.
Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| sweetgirl_3609 a răspuns:

Pai mi-e interesant daca acea fata inca iti mai e prietena, o prietena adevarata nu ar exagera asa, si... sfatul meu e sa lasi lucrurile sa mearga asa cum vor ele si nu te implica prea mult ca sa pierzi macar ceea ce ai.Crede_ma ca o data si o data baiatul se va apropia de tine si va mege totul bine.Si nu te supara dar totusi esti FATA nu te da dupa el, asteapta sa afca el primul pas, chiar daca prima data nu ia reusit.Si nu te mai baza pe prieteni, caci ei pe de o parte te invidiaza...(parerea mea)

5 răspunsuri:
| janynn a răspuns:

F simplu, nu-l evita, accepta intalnirea si explica`i atunci ca u chiar il placi, insa prietena ta a exagerat, fii sincera cu el, cum ai fost aici, cu noihappy, cu siguranta va intelege! Bafta!

| loving2008 a răspuns:

Te inteleg.Fii tu insati si nu o mai trimite pe prietena ta sa vorbeasca cu el. Vorbeste tu cu el. Da-i de inteles ca-l placi!
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand te vezi cu el, sa ii spui ca prietena ta a exagerat...si ca nu esti fff nebuna dupa el. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha am vazut fa asa cum a facut el fai in ciuda asa se va invata minte

| 1231242 a răspuns:

Ma-ti spartce intrabari puneti mai ramane sa intrebi cu cine sa te mariti time out