| Chimilica a întrebat:

Sper ca sunteti rabdatori pentru ca am sa va scriu un intreg " roman " despre mine si baiatul pe care il plac.
Pe el il plac toate fete, chiar nu exagerez straight face Desi inainte eu nu il placeam intr-o zii ( acum 2 saptamani ) am pus ochii pe el straight face
Avea prietena, dar dupa ce a aflat ca il plac s-a despartit de ea intr-un mod delicat.
Erau 100% sanse sa fim impreuna, pana intr-un moment cand eu ca o mare PROASTA m-am certat cu o fata pentru el. El era cu o prietena de a lui in oras si eu m-am certat cu ea i-am zis ca o bat, etc. El nesuportand geloziile si certurile a stat cu ea! OMG :O AM RAMAS ASA!
Ea era falsa. il mintea. si intr-o zii i-am spus tot ce spune ea despre el. Prima oara nu m-a crezut stiind ca il plac dar a prins-o intr-un final, si s-a despartit de ea. ( Bingo mie >: \dancing )
Saptamana asta m-am impacat cu el ( noi fiind certati ). Ne intelegeam perfect. mi-a spus ca ma iubeste ca ii e dor de mine, sa am grija de mine, chestii. Pana eu am aflat ca el " sta " cu mai multe. ( Nici acum nu stiu daca e adevarat ). Si acum doua zile m-am bagat cu prietenul lui cel mai bun. El cand a vzut relatia pe facebook a spus :" Sa va tina, da nu prea cred ca te tinea eeawinking "
Mi-a dat ignore, a spus ca nu vrea sa ma mai vada. etc.
El prietenei mele ii spune ca nu ii pasa de mine si relatia mea, etc. Dar daca nu ii pasa de ce tot se ataca atat?
Ce credeti? MA PLACE SAU NU?
FUNDA MARE MARE MARE! :X

Răspuns Câştigător
| saitekxcz a răspuns:

Un rasp. de la un baiat.

din moment ce el a facut atatea pentru tine si asa mai departe, sunt sigur ca te place, asa sunt si eu. la nervi, zic lucruri stupide, in cazul lui "nu mai vrea sa te vada".

el te-a abordat gresit, tu nu-ti mai bate capul cu el si asteapta-l sa se puna cu botul pe labe in fata ta, lasa-te cucerita greu.

apropo, el a fost gelos pe prietenul lui, din moment ce prietenului * lui i-ai oferit atentie si lui nu. happy

o sa te descurci tu, din intrebarile tale am vazut ca esti o fata desteapta si descurcareata, multa bafta :*

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Peste zece ani,cand o sa-ti aduci aminte de povestea asta,n-o sa-ti vina sa crezi ca ai putut pune si suflet in ea!
DACA o sa-ti mai aduci aminte!
Intre timp,te poti juca linistita de-a dragostea,ca e la moda vad!
Ai vazut filme de dragoste,ai ascultat melodii de dragoste,poate ai citit si vreo carte cu iubiri si visezi si tu sa traiesti o asemenea dragoste,mai ales ca toate prietenele si colegele tale numai despre iubiti discuta! Mi se pare absolut normal ca, in perioada tezelor sa ai asemenea probleme mari si serioase!
Sfatul meu e sa-ti revii cat mai ai timp, sa iti vezi de scoala si sa faci o intorsatura de 180 de grade in viata ta!
Pregateste-te corect pentru viata,pentru ca de dragoste ai timp suficient in fata, dar pentru acumulare asta e timpul potrivit!
Degeaba vei regreta peste zece ani, va fi prea tarziu!

| PrecioussGirl a răspuns:

Crezi ca dupa ce ai fost q prietenul lui cel mai bun va mai vrea sa mai fie cu tine? raised eyebrows eu una nu cred. cel putin eu daca as fi baiat nas mai face asta.

| adisuper a răspuns:

Daca tu il placi pe el DE CE DRACU esti cu prietenul lui? Chear nu inteleg fetele cum pot saruta pe cineva cu gandul la altcineva.Chear daca te place nu va iesi nimic daca continuati cu atitudinea asta. Purati-va ca doi oameni maturi(din pacate nu ai precizat ce varsta ai).