| azgrthbt a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul, am fost cu un tip cam 2 saptamanii, stiu nu e mult dar am ajuns sa tin extrem de mult la el adica nu stiu exact dar aveam un anumit sentiment pentru el. Totul a fost ok pana intr-o zi cand la ziua unei prietene am baut cam mult si el a profitat intr-un fel, a inceput sa ma pipaie si chestii de genu, fiind prietenul meu l-am lasat. In drum spre casa am mers cu prietena respectiva si cu cel mai bun prieten al 'iubitului' meu, iar in lipsa lui am inceput asa-zis sa ma 'dau' la cel mai bun prieten a lui, respectivu mi-a dat cuvantul lui ca nu ii va spune nimic insa a doua zi i-am spus eu pentru ca imi era firca sa nu afle de la altcineva si pe urma sa-l pierd. El mi-a spus ca totu e ok si ca nu s-a suparat insa la prietena mea i-a spus ca nu e foarte mandru de ceea ce am facut. Au fost 2 zile in care era foarte sec cu mine, se simtea pe el ca nu mai era asa entuziasmat cand vorbea cu mine, nu mai intreba de mine si parca eram straina pentru el. Nu am bagat de seama, crezand ca ii va trece curand, iar pentru a schimba unpic situatia l-am invitat in oras insa mi-a spus ca are treaba si nu poate. In acceasi zi in care el 'avea treaba' o cunostinta de-a mea l-a vazut de mana cu alta tipa, insa nu mi-a spus nimica, avand sa aflu de la cel mai bun prieten al lui pe care insasi el l-a pus sa imi zica. Gestu lui a dat dovada de o lasitate enorma si prima data nu am crezut dar dupa ce am analizat problema mi-am dat seama ca l-am pierdut, ceea ce credeam ca niciodata nu se va intampla.
Toate fazele nu ma afectau daca mi-ar fi zis dinainte sa isi caute pe alta ca nu mai vrea sa fim impreuna. deci, ca concluzie, cum pot sa-l uit?laughing
MULTUMESC, FUNDA happy

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu de ce te-ai dat la prietenul lui cel mai bun? Nu vreau sa-ti dau sperante si la urma sa se intample altceva, dar cred ca o sa se intorca.Cred ca a vrut sa-ti arate cum se simtea el, cand "si-a pierdut increderea in tine". Dar cu toate astea, macar tu i-ai spus, el a dat dovada de lasitate.
Cu toate astea, il poti uita usor.Vad ca nu esti foarte afectata, ceea ce este de bine.

| doinitza12 a răspuns:

Pai fai si tu in ciuda iesi cu prietenul lui mai bun.si lasa sa ii para rau de cea facut

| paula_4238 a răspuns:

Urat din partea lui.foarte urat! Pai iesi cu prietenii dar cu cei care intr-adevar iti sunt prieteni.numai ei te pot ajuta sa uiti.Mai poti sa incerci o relatie dar nu ca sa ii faci in ciuda.Incearca sa nu te gandesti la el cu toate ca e greu si te racaie tot ce a facut dar gandeste-te ca nu te merita.happy

| mii a răspuns:

Pai din cate zici tu...
nu a fost o relatie serioasa
bazata pe sentimente puternice
si eu cred ca poti sa-l uiti usor
mai ales dupa ce a facutbig grin

| FanjUsTinDbiEBer a răspuns:

Pur si simplu cautati altulwinkingsau incearca sa il convingeti sa fiti amici si chestii incearca sa intri din nou in vorba cu elwinking funda?