| Loredana96 a întrebat:

Hi TPU.Nustiu ce sa fac, am nevoie de ajutorul vostru.Sint impreuna cu un baiat de 9 luni.Ambii avem 14 ani.In ultimul timp ma trateaza cu o indiferenta totala.Eu am suportat multe si am iertat multe.De exemplu:A vazut o fata draguta in cartier si i-a placut i-a propus sa fie impreuna cu ea dar pe mine inca nu ma lasase si s-au intilnit intr-o zi si el a cunoscut-o mai bine si nu i-a placut caracterul ei pentru ca era alintata dar era prea tirziu pentru ca atunci eu deja aflasem de asta.Am vrut sa ne despartim dar el s-a tinut de capul meu sa ne impacam si ne-am impacat. Dupa asta iarasi 2 saptamini la rind avea pe ecran la telefon o poza cu o alta fata si imi spunea ca ea e verisoara lui asta pe mine m-a inervat foarte tare.Noi invatam in scoli diferite dar prietena mea cea mai buna invata cu el intr-o scoala si mi-a spus ca intr-o zi el o lovea la fund pe o fata iar ea i-a zis lui ceva de genu:Hey tu ai prietena! Ce ai uitat? Iar el a spus ceva de genu ca eu nu am ce are acea fata.De multe ori m-a suparam pe el, il lasam iar el ma ruga in fiecare zi sa ne impacam.Iar eu uitam totul si ne impacam pentru ca eu tin la el si nu puteam rezista.Intotdeauna cel mult o saptamana nu vorbeam cu el.Cu vreo 3 saptamini in urma ne-am certat tot din vina lui si pe urma am fost in Bulgaria o saptamana si cind m-am intors ne-am impacat inapoi.El e promis ca nu va mai face niciodata ce a facut si ca va incerca doar sa ma faca fericita.Dar nu vad niciun efort din partea lui.Nu orbit cu el de luni, deja vorbim doar cind ne vedem in oras si daca nu esim in oras putem sa nu vorbim cu saptaminile.Nu inteleg de ce se comporta asa.De multe ori ma gindesc sa ii spun sa dispara din viata mea dar mi-e frica ca mai tirziu sa nu sufar si mai mult si sa imi para rau.Acus se incepe scoala deja nu ne vom mai vedea atit de des.Ne vom vedea doar duminica. Poate in timpul scolii sa il las, poate nu voi suferi atit de mult pentru ca nu il voi vedea si poate il voi uita.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Nu pot sa inteleg de ce i-ai suportat toanele. Nu iti dai seama cat de mult te-ai umilit?
Mi se pare inadmisibil. Pur si simplu si-a batut joc de tine, iar tu l-ai tinut aproape de tine, ca si cum ar fi fost ultimul baiat din lume sau cine stie ce comoara de baiat, cum altul nu mai gasesti.
Nu inteleg cum va puteti lasa duse cu presul de un tampit.
Ce mai vrei sa iti faca incat sa te decizi odata pentru totdeauna sa il dai naibii?
Dar de ce sa suferi pentru el? Imi imaginez ca o sa iti aduci aminte toate momentele in care te-a facut sa te simti speciala(sper ca observi ironia!), de o sa regreti amarnic ca te-ai putut desparti de un baiat atat de,,, deosebit!
TREZESTE-TE!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lasa-l, nu te mai codi. Ori esti presul lui, sa te calce in picioare cand are el chef?

| mona a răspuns:

Daca vrei sa nu mai suferi, lasa-l, da-i papucii, cred ca tu meriti pe cineva mai bun si care stie sa te aprecieze

| AlexaMatyas a răspuns:

Loredana din propria experienta nu pot sa iti spun decat ca el este un "smecheras" si profita de faptul ca tu ti la el.Pentru el tu nu reprezinti decat "roata de rezerva" deoarece el stie ca de cate ori una din fete il paraseste te gaseste tot pe tine care ierti orice.Cel mai bine ar fi sa il lasi si sa te gandesti cate momente frumoase si cate urate au fost.Ai sa vezi ca o sa suferi putin dar cu timpul vei gasi baieti mult mai atenti si care iti vor dovedii ca te plac cu adevarat.Nu e nimic rau sa suferi in dragoste este inca o etapa din vietile noastre dar sti dupa fiecare suferinta apare si o fericire.O sa vezi ca in timp cunoscand mai multi baieti o sa iti dai seama ca ai facut o alegere potrivita.Multa bafta! Sper ca te-am ajutat:*