| Ando1dul a întrebat:

Ne-am despartit si ne-am impacat de o groaza de dati.Sa ne mai impacam o data?

Răspuns Câştigător
| angellswig a răspuns:

Sti cum e aia..Atunci cand doua persoane se cearta si se impaca de multe ori, inseamna ca se iubesc cu adevarat, de ce? Pentru ca daca nu se iubeau nu se mai impacau!
Raspunsul meu este ca ar trebui sa va impacati!
Nu ai de pierdut nimic, doar de castigat daca va merge, iar daca nu va merge uita-l!; 3 Succes in dragoste!

| DNSK a răspuns (pentru angellswig):

Pe dracu! pentru ce sa te impaci daca te desparti iar!? stii cum e, ca ata, cand s-a rupt s-a rupt, degeaba o legi.k se simte nodul! cand te desparti si iar te impaci de zeci de ori, aia nu-i mai relatie. nu stiu pentru ce se chinuie oamenii cu o astfel de situatie

14 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Da fuq?! Pai dezvolta-ne povestea, de ce va certati, va iubiti, nu va iubiti?

| lallalle a răspuns:

SUNT in aceiasi situatie. Asculta-ma! Nu te mai impaca, doare tare sa pleci, dar durerea e inzecita sa ramai. De cateva zile am pus capat unei relatii de 3 ani cu nenumarate certuri si impacari...Nu o sa se mai poata asa..probabil va tine o luna, 2 dar tot acolo ajungeti. Nu exista o relatie asa, eu am incercat din raspueri sa tin legata relatia asta iertand de fiecare data si mi-a calcat inima in picioare

| aLyNuSh a răspuns:

Dece sa nu? Daca nu v-ati despartit pentru infidelitate, asa e dragostea happy certurile astea o sa va apropie si mai mult sau din contra o sa va impacati tot asa pana ti se va acri tie deoarece realizezi ca totul e in zadar. Mai baga o fisa, poate iei Jackpotul.

| RainboyDash a răspuns:

Depinde, tie iti plac vacile?

| neutrino a răspuns:

Ce mai conteaza inca o data, mai ales ca nimeni nu-ti bate la usa?

| Dariusuu a răspuns:

Daca asta va face fericiti. De ce nu?

Cine stie pana la urma, veti ramane unul langa altul.

| Felys a răspuns:

De 3 ani face fimea la fel cu prietenul ei,nici nu mai stiu de cate ori s-au despartit si i-ar s-au impacat,dar nicidata nu a fost din cauza infidelitatii,altele sunt motivele,de multe ori ma plictiseam eu sa o vad ca se impaca cu aceeasi persoana,alteori imi spuneam ca e placuta impacarea si ii leaga si mai mult,e semn ca exista iubire chiar daca sunt caposi amandoi, fiecare om are limitele lui si daca unii nu ar suporta o astfel de situatie, altii pur si simplu trec cu usurinta peste micile obstacole, asa ca raspunsul meu este sa va impacati daca lucurile nu sunt prea grave si sa incercati totusi sa nu va mai certati atat de des, sa lasati unul de la altul ca sa nu fiti ca soarecele cu pisica

| blueheart a răspuns:

Hei! Daca tu crezi ca esti fericit asa fa-o.Dar ce nu a mers o data, de doua ori putin probabil sa mearga a treia oara.Si acest lucru doar daca voi ati invatat din greselile trecutului si nu le mai repetati.Ar trebui sa invatati sa va iubiti cu adevarat, sa va respectati si sa aveti incredere.
Decizia este doar a ta.
Succes! happy

| BLeur a răspuns:

Mda. nu.
De ce?
Numai merge, staţi aiurea. nu ştiţi ce vreţi unul de la altul. Caută-ţi alta/altul, nu merge să o ţineţi numai aşa. Dacă nu vă mai înţelegeţi, pune-ţi punct ca să numai vă faceţi nervi aiurea.

| Indecenta a răspuns:

Depinde din ce motive. Se intampla destul de des in multe cupluri. Impacarile sunt dulci, insa daca se poate trece mereu peste cauza despartirii si nu e ceva grav, discutati despre ceea ce va supara de ajungeti mereu la cearta.

| dragut1992liviu a răspuns:

Poate ca relatia voastra asa functioneaza si poate fi o iubire adevarata si in felul asta nu aveti cum sa va plictisiti unul de celalalt.Dar daca vrei ceva serios pentru viitor ar trebui sa te gandesti mai mult la stabilitate, in viitor daca te gandesti sa ai o familie si un copil nu se mai poate sa va jucati d-ea adolescenti si atunci o sa aveti de suferit.Ar trebui sa va maturizati amandoi.

| dragut1992liviu a răspuns:

Viata nu e doare buna si atat, trebuie sa cunoasteti si raul ca sa va dati seama ce e in jurul vostru si nu trebuie sa asteptati nimic de la nimeni.

| georgeu a răspuns:

Sal! Eu zic sa o lasati balta! Impacari dese si certuri la fel de dese nu va face bine la niciunul. Stati linistiti asta nu inseamna ca aveti vreunul dintre voi vreo problema, e doar faptul ca nu va potriviti voi doi, dar cu siguranta amandoi o sa gasiti pe altcineva cu care sa fiti fericiti!