| Anonimaa_3318 a întrebat:

Hey!happyVreau un sfat... poate ca sunt rea, e prima data in viata mea cand fac asa ceva.Am fost cu un baiat aproape un an, il iubeam enorm. M-a facut sa sufar atat de mult, plangeam in fiecare noapte dupa elstraight facem-a intrebat de n ori daca vreau sa ne impacam, categoric am zis nu, m-am saturat sa sufar pentru el. Poate chiar ma iubea, se vedea, dar cand iubesti pe cineva nu faci greselile ce le facea eloh go on.Acum el are prietena, s-a impacat cu fosta lui dar e ceva prostesc, ea o e copila, si in plus e o relatie virtuala si la distantalaughing. Noi suntem din acelasi oras.De obicei cand ne certam, nu rezistam sa nu vorbim mai mult de o zi, dar de data asta e altfel.nu a mai fost niciodata atat de indiferent si ma doare pentru ca nu l-am uitat inca.simt ca il urasc dar totusi sunt constienta cat il iubesc. M-am gandit sa-i dau un sms in care sa-i zic sa ne impacam, si dupa cateva ore sa-i zic ca a fost o gluma.sa vada si el cum e sa suferi...mda poate ma credeti nebunastraight face. voi ce credeti? sa fac lucrul asta?

6 răspunsuri:
| sunset a răspuns:

Da.incercarea moarte n.are
dc nu?happy
dar eu cred ca nu merita, nici atat

| SkyHigh a răspuns:

Nu se merită. chiar dacă ai suferit, poate că şi el încă suferă după tine. gândeşte-te la timpul frumos pe care l-aţi petrecut împreună şi lasă totul să fie o amintire plăcută. încearcă să îl uiţi dacă eşti sigură că nu mai vrei să fie nimic între voi

| iFeelinfiniteLove a răspuns:

E normal, ca din moment ce te facea sa suferi, iar acum ai sansa sa scapi de "chinul" asta, de ce n-o faci?!? Ai zis PUNCT si gata. Nu te mai gandi la el!
Fii mai hotarata! Trebuie sa stii ce vrei. Daca el e unul dintre aceeia care sare de la tine la alta, si; cu siguranta-de la alta la o alta, atunci rupe-te de amintirile cu el. Nu se merita sa iti traiesti viata bazandu-te pe probabilitati. Ca pana la urma se mai despart oameni si dupa 12ani de casnicie, si tu; dupa 1an de relatie te gandesti ca nu se poate? E normal inca sa mai simti ca il iubesti. Parerea mea e sa-l lasi, si, poate in putin timp, vei avea sansa si de a-l vedea suferind, pentru ca e foarte probabil sa te caute el pe tine, si-atunci vei putea profita de ocazie, ca o adevarata fata rea". Acum, chiar nu esti rea, ca te gandesti inca la el, poti fi chiar "slaba" daca nu invingi sentimentul asta ce te tine acum pe ace.
Hai! Fruntea sus! Si Bafta!winking :*

| Paracetamol27752 a răspuns:

Asta e da i o intalnire si gata faza ce sa mai. afucati.va de treaba

| SandaMaria a răspuns:

In cazurile astea conteaza cel mai mult ce simti tu.nu ce spunem noi aici.Cu toate astea vreau sa iti spun ca nu merita sa suferi la varsta pentru un baiat. E normal sa fi trista acum(asa eram si eu) dar o sa vezi ca iti va trece si vei fi fericita.nu o sa mai plangi in fiecare seara asa cum ziceai:*

Good luck!

Ps: Daca te iubeste sau cel putin tine la tine ar incerca sa te faca fericitabig grin

| Ione_7384 a răspuns:

Eu zic sa nu.pentru ca dupa aceea i-ai arata ca suferi dupa el ...eu zic ca sa fi mai bine indiferenta pentru ca asa il atragi. asta e parerea mea thinking si ca sa il uiti.ma gandesc ca ar fi mult mai bine sa rupi orice legatura cu el adica sa-ti stergi toate mesajele de la el si binenteles si numarul lui big grin.