| fancullo a întrebat:

Hi TPU, stiu ca e o intrebare stupida dar credeti ca e normal sa-ti incepi viata sexuala la 13 ani?

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Am inteles dar nici 15 ani nu este o varsta care ar trebui sa o incepi...Asa ca...straight face

35 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

In niciun caz nu e normal! Cat de handicapat poti fi sa crezi ca asa cevca e normal. Normal e dupa 17, 18...

| AtateaConditii a răspuns:

Nu, nu e normal, deoarece corpul e in crestere la varsta asta si mai tarziu poti sa nu mai faci copii sau sa ai anumite probleme.

| Lightning1997 a răspuns:

Ti-ai dat singura raspunsul la inceput.Normal ca nu, varsta minima este de 17 ani.

| neutrino a răspuns:

Absolut...anormal.

| Brâncuşi a răspuns:

WTF la 13 ani? Eu am 15 si deja mi s-au urcat hormonii la cap dar asta e perioada dezvoltari...In locult au as iesi la un suc sa citesc ceva decat sa ma gandesc la asta...Ai grija de tine si vezi ce faci, o seara placutahappy

| fancullo explică (pentru Brâncuşi):

Da nu e vorba de mine. eu am 15 ani, e vorba de prietena mea cea mai buna. sad

| Brâncuşi a răspuns (pentru fancullo):

Am inteles dar nici 15 ani nu este o varsta care ar trebui sa o incepi...Asa ca...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal

Răspuns utilizator avertizat
| AriannaAri a răspuns:

Fiecare si-o incepe cand se simte pregatit/a.
Persoanele care si-o incep la o varsta mai frageda, nu trebuie criticate, pana la urma fiecare face ce vrea cu propria viata.

| LikeACandyxD a răspuns:

Nu e prea normal. La 18 e cel mai bine daca te grabesti big grin

| fancullo explică (pentru LikeACandyxD):

Tocmai d'asta nu am facut sex cu el, eram cea mai fraiera persoana de pe lumea asta happy happy big grin

| Alice23 a răspuns:

Normal k nu ..nu e bine... poti ramane cu probleme doarece corpul tau e in dezvoltare

| Mookie a răspuns:

Cred că NU este normal să-ţi începi viaţa sexuală de la vârsta asta. Ideea este să te apuci de pe acum să înveţi cum trebuie să te comporţi la primul act sexual, la modalităţile de contracepţie, ai putea chiar sa vorbeşti cu părinţii tăi cu privire la acest subiect. Dacă ceva "merge" prost, eşti pregătită să-ţi asumi o sarcină şi eventual responsabilităţile unei mame? Sunt sigur că nu eşti pregătită de asta. Cel mai indicat este să aştepţi, să te mai maturizezi şi apoi îţi poţi căuta un partener.

| noneeeee a răspuns:

Normal nu e, dar daca esti pregatit si constient de riscuri poti sa tio incepi.Bafta

| andreeaandreea922 a răspuns:

Buna!
Mie mi se pare o varsta foarte mica.Totusi sunt 13 ani nu 17 sau 18 ani!
Mai asteapta, mai ales ca la varsta ta nu ar trebui sa te gandesti la asta! AI LUCURI MAI IMPORTANTE PENTRU VARSTA TA DE FACUT!
papa:*

| VreauTilifon a răspuns:

Ce vrajeala cica " e pentru prietena mea cea mai buna, eu am 15 " cine crezi ca te crede? In fine, cu alte cuvinte. nu cred ca te calareste cineva la 13 ani. n`ai tu norocu` asta.

| fancullo explică (pentru VreauTilifon):

Hai lasa-ma, uitete la pozele mele par eu a fetita de 13 ani? hai ca daca cati asa ceva in minim 5 minute gasesti daca chiar iti doresti chestia asta.WTF tu cine te crezi?

| Brâncuşi a răspuns (pentru fancullo):

Se crede spider-manwinking laughing Si apropo mersi de funda, dragutobig grin

| fancullo explică (pentru Brâncuşi):

big grin

| HermioneLove a răspuns (pentru VreauTilifon):

De unde stii ca nu este chiar pentru prietena ei? straight face

| VreauTilifon a răspuns (pentru HermioneLove):

Toti pun asa sa nu se faca de ras. @adam_lucika bla bla, corect nu ai 13, ai 14. MARE DIFERENTA!

| Sensiman a răspuns (pentru VreauTilifon):

Ba tu esti prost rau du-te dracul nu te mai baga ca tia cerut doar parerea nu ti-a dat in cap! mare smecher ce esti tu! Tu mai mult de 10 ani nu ai ma! Taci dracul din gura.

| VreauTilifon a răspuns (pentru Sensiman):

Imi dau seama ca esti un frustrat de o arde virtual, mare bafta in a-ti gasi iubirea virtuala happy

| fancullo explică (pentru VreauTilifon):

Ma tu esti prost?! Te faci de ras retardatu' dracului...

| VreauTilifon a răspuns (pentru fancullo):

Eu zic sa-ti vezi de treaba ta pana nu iti *** o palma sa-ti sara toti dintii din gura, la 14 ani ai tai stai si comentezi virtual in loc sa pui mana pe o carte obosito!

| Polini70 a răspuns:

Nu stiu cum sa zic da eu am inceputo la 10 ani jur pe ori ce! laughing Si ce as putea sa nu mai fac copiii sau ce laughing? sunt baiat

| fancullo explică (pentru Polini70):

Si fata cu care tziai inceput-o citi ani avea? 9? big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| Polini70 a răspuns (pentru fancullo):

NUUU avea minim 12 ani da acum va zic serios.

| fancullo explică (pentru Polini70):

WoW.atunci da-mi profilu tau de vb ca vreau sa stiu cine esti happy big grin big grin

| Polini70 a răspuns (pentru fancullo):

Pe mess?

| fancullo explică (pentru Polini70):

De facebook big grin

| Polini70 a răspuns (pentru fancullo):

Momentan nu am Facebook!big grin

| fancullo explică (pentru Polini70):

Cum? ok atunci da-mi ID'ul de mess

| nico5436 a răspuns:

In niciun caz:-o nu inca nu esti asa de pregatita pentru a-ti incepe viata sexuala esti prea mica mai asteapta cativa aniwinking:*