| cotzobello a întrebat:

Hi TPU:* va rog ajutati-ma cu o parere.am facut doua teste de sarcina si sunt negative(mentionez ca am avut contacte sexuale protejate) dar inca nu mi-a venit menstruatia de cand am inceput sa urmaresc regularitatea menstrei am observat ca mi-a venit la 27 -28 de zile luna asta e posibil sa imi vina la 29? ce cauze ar mai fi pentru care ar putea sa intarzie? am niste probleme de sanatate sunt anemica si racita ar putea avea vreo legatura? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Si la mine intarzie menstruatia mai tot timpul
deci nu te speria un act sexual protejat e protejat, nu are cum sa ramai insarcinata (mici accidente unori insa rare)
asta nu inseamna ca daca iti intarzie cu cateva zile esti insarcinata
am si eu aceiasi problema ca tine si iti spun din proprie experientawinking
nu te ingrijaora happy!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa intarzie cateva zile, mai ales daca si in alte luni a avut mici neregularitati. Oricum, testele de sarcina pe care le-ai facut sunt inutile, ca sa fie sigure trebuie sa incepi sa le faci dupa minim 7 zile de intarziere a menstrei.

Abh
| Abh a răspuns:

Menstruatia nu vine intotdeauna " la fix", o intarziere de 2-3 zile nu e o tragedie.