| euforia a întrebat:

Himenul se reface in timp, daca a fost rupt la o varsta f mica si nu printrun contact sexual, dar totusi himenul e rupt. himenul "intact" cat de grosi are "peretii"(fiind rotund)? va rog mult am nevoie de ajutor

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, himenul nu se reface niciodata indiferent cand si cum a fost rupt. Grosimea himenului difera de la femeie la femeie. De la mai subtire decat cea mai subtire foita de tigara pana la grosimea unei coperti de carte.

Abh
| Abh a răspuns:

Himenul se poate reconstitui print-o metoda chirurgicala, numita himenoplastie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Himenul rupt nu se reface niciodata.

| theodoraafi a răspuns:

Nu, himenul nu se raface laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate reface, dar doar cu ajutorul chirurgiei, asa cum a spus si Abh, altfel nuwinking.