| Swallow a întrebat:

Hristos A Inviat! Buna dragilor, deci prietena mea are o problema cu boyfriend`ul ei, el cere ca ea sa-i demonstreze ca`l iubeste si ca tine la el, ca dupa el -doar el o iubeste straight face. Deci cum poate sa demonstreze ea asta?! FUndawinking

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Iubirea nu e ca o teorie matematica, pe care trebuie s-o demonstrezi prin anumite formule, si mai ales la cerere, iar omul tratat precum un produs pe care il testam, il analizam pentru a-i vedea calitatile, iar la final sa tragem concluzia daca renteaza sau nu sa investim in el.
O dovada de iubire o citesti in privirea celui iubit, vezi cum i se lumineaza fata la vederea ta, ca si cu ai fi cea care l-a trezit din somnul unei vieti, in care fiece zi era lipsita de sens.
Dovada iubirii, o vezi atunci cand ii surprinzi privirea ce-ti urmarea pasii catre intoarcerea acasa, simtind ca-i este greu sa se desparta de tine, nevoita fiind sa astepte ziua de maine ca sa te revada.
Dovezile de iubire sunt multe, iar ele se vad simtind.
Cel care cere demonstratia iubiri, cu siguranta nu iubeste si nici nu merita sa fie iubit.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Să-i demonstreze? De cele mai multe ori bărbații vor să se culce cu ei ca să le demonstreze cât țin la ei!
Deci se merită? Nu cred!
Pa, pa.

| FlyingSoul a răspuns:

Daca vrea sa se culce cu ea e cel mai mare profitor si in plus si candidat la idiotu anului 2012. Faptul ca doua persoane se iubesc nu poate fi demonstrat. Iubirea e ceva... ireal... ceva ce pot percepe numai indragostitii. Ori in cazu prietenei tale nu e o iubire daca el nu crede ca ea il iubeste neconditionat, mai mult e o simpatie foarte puternica, sau o incercare de a ajunge la iubire. (Majoritatea cuplurilor sunt asa deci nu e ceva grav). Cand nu va mai fi nevoie ca ea sau el sa ii demonstreze celuilalt ca il iubeste si gelozia nu mai exista, atunci se va ajunge la iubire. Dar daca el vrea neaparat sa i se demonstreze am citit p net cv de ajutor pentru ea.
Ea:Tu nu crezi ca te iubesc asa cum iti spun nu?
Elbig grina.
Ea:Vrei sa iti demonstrez spunand lumii intregi ce simt fata de tine?
El: DA.
Ea ii sopteste la ureche cat il iubeste.
El:Atat? Parca vroiai sa spui lumii intregi.
Ea:Am spus lumii intregi, caci tu esti toata lumea mea.

Sper sa ajute.

| Swallow explică (pentru FlyingSoul):

NU pe mine, pe prietena mea laughing okay, o să-i zic să încerce

| FlyingSoul a răspuns (pentru Swallow):

Pai nu ma gandem sa ii spui tu...tongue

| hitman112 a răspuns:

Buna. Demonstreaza-mi ca ma iubestilaughing)))))) imi amitesc expresia asta, asa spuneam si eu cand vream ca iubita sa se culce cu mine.

| Swallow explică (pentru hitman112):

Are 15 ani, crezi ca asta vrea?! big grin

| hitman112 a răspuns (pentru Swallow):

Sunt sigur! Gandeste-te putin... Inspecial daca fata e virgina, este fapta mai mare de iubire decat sa i te daruiesti cuiva?

| deliaa_5419 a răspuns (pentru hitman112):

laughing

| sabinutza97 a răspuns:

Sa faca exact ce face si prietenul ei sa vada ca tine exact la fel de mult

| Swallow explică (pentru sabinutza97):

Ea face asta, insa lui nu ii e de ajuns straight face

| sabinutza97 a răspuns (pentru Swallow):

Inseamna... vede la o alta fata ceva ce siar dori sa vada si la ea