| Ameliedream a întrebat:

Hristos a inviat dragilor! Este normal sa nu-tu curga sange cand te dezvirginezi? La mine s-a intamplat si nu a curs sange dar a durut destul...cine-mi poate explica mai concret ce s-a intamplat? Multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei (una din 5) nu sangereaza la dezvirginare. Unele au un himen foarte subtire si prost vascularizat care se rupe fara sangerare. Altele au avut un himen subtire care s-a rupt la un exercitiu fizic anterior (spagat, de exemplu). Altele au himen elastic care se rupe doar la prima nastere vaginala. Foarte putine nu au himen congenital (o mica malformatie). Nu conteaza de fapt, nu prezinta nici o importanta.

| Valeee09 a răspuns:

Buna. Stai linistita, nu intotdeauna curge sange cand o fata este dezvirginata. Asa este organismul tau, esti destul de norocoasa, sau poate ca ai himenul elastic si inca nu s-a rupt. O sa vezi pe parcurs.

| Ameliedream explică (pentru Valeee09):

Asta inseamna ca figurez la ginecolog ca virgina

| Alecsiiia a răspuns:

Pai... unor fete nu le curge deoarece pereti incaperii in care se petrece schimbul sunt mai flexibili nu iti fa griji...insa dupa ce ai facut-o ar trebui sa iti curga cateva zile!