| NoOne12 a întrebat:

I-am facut "handjob" prietenului meu, iar acesta a ejaculat. El si-a pus chilotii pe el si dupa s-a sters pe tricou de sperma. Dupa, si-a bagat degetul in vaginul meu. Intrebarea e daca pot ramane gravida din asta, pentru ca imi e frica. Nu mi-a venit ciclul de 3 zile si nu stiu ce sa fac, sunt speriata. Rog seriozitate maxima.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand ceea ce trebuie sa stii foarte sigur si precis este aceea ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, in ORICE CONDITII sau sa apara chiar asa pur si simplu CHIAR SI... DIN NIMIC. Orice fata/femeie indiferent de varsta ei, care este pe punctul de a-si incepe sau si-a si inceput viata sexuala (situatie in care te afli si tu), ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis care este mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost foarte bine daca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat sau de a fi masturbata mai neglijent, sa fii deja informata si SA STII ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand pentru ca o fata/femeia sa poata sa ramana gravida CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca sexul/masturbarea sa fie intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica intruna sau in toate cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei, care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma. si: 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta : masturbare, sex, inseminare, etc., SPERMA autentica si NU lichdul preejaculator (care NU contine spermatozoizi) trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti numai/doar in SPEMA veritabila, vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Doar asa se poate forma si poate sa ia nastere o sarcina. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida.

| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă ă avut sperama pe deget, da exista riscul sa rămâi gravidă! Dar sunt slabe sanse sa fi avut si sa si ajunga acolo unde trebuie...
O femeie a rămas însărcinată după ce a fost împușcata, dar cum; glonțul mai întâi a trecut prin testiculele unui bărbat care era in fata ei pentru că mai apoi sa-i ajunga aproape de ovare...

| NoOne12 explică (pentru ShamelessQboy):

Acesta s-a sters pe el de sperma si dupa a bagat degetul, dar nu mi-a mai intarziat niciodata menstruatia...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Tăticulelelaughing frumos scrii. tăticule

| ShamelessQboy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

LoL, tastatura asta cu autocorect, a schimbat cuvantul!