| NoOne12 a întrebat:

Am un ciclu de 25 de zile si s-a intamplat odata sa ii fac "handjob" iubitului meu, iar el a ejaculat. Si-a pus chilotii inapoi si s-a sters pe el de sperma. Dupa mi-a bagat degetul in vagin. S-a întâmplat luna trecuta, pe 14 noiembrie, iar mie imi.venise ciclul de pe 5 pana pe 10 noiembrie. Acum, ar fi trebuit sa imi vina pe 30 noiembrie - 1 decembrie, dar nu a venit. Sunt ingrijorata, nici azi nu mi-a venit. Pot ramane insarcianta? Mentionez ca niciodata nu am patit sa imi intarzie ciclul.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce frumos ce subiecte frumoase. minunat.

| RAY a răspuns:

Eu unu nu cred, in orice un test de sarcina sa faci

| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil!

| sofisis a răspuns:

Pai nu pricep... daca ti-a venit pe 5, de ce acum trebuia sa vina pe 30?
Daca ti-a bagat degetul in vagin cu sperma pe el da... exista risc de sarcina.

| kandaraki a răspuns:

Ai sanse mari sa fii gravida, daca nu vine pana marti, esti la sigur, felicitari!

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaela1234578 a răspuns:

Dacă ai un ciclu regulat pe 14 când ai avut actul erai in perioada nefertila deci putea să îți dea drumul în tine șansele erau 0. Nu te îngrijora o sa iti vina orice femeie are dereglari. Fie de o zi o săptămână etc

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mihaela1234578):

In cazul unui ciclu REGULAT cu lungimea constanta de 25 de zile, OVULATIA se produce in a 11 zi a CICLULUI MENTRUAL si in acest caz PERIOADA FERTILA se suprapune peste a 7, 8, 9, 10 +11 +12 -a zi a ciclului respectiv. Fiindca masturbarea respectiva a fost practicata in a 9-a zi a ciclului, reiese ca in mod clar si evident ca in acel moment era in PRIOADA FERTILA si in cazul in care ar fi ramas sperma pe degete niste spermatozoizi sa fi ajuns in vagin si uite asa fara sa-ti dai seama gata....ghinionu'. In concluzie poate fi luat in seama/considerare ceea ce a afirmat DonnaAlba : ''Orice este posibil!''