| angelinthedark a întrebat:

I Dau fundita. mi vine sa plang de fericire ca sunt cu baiatul visurilor mele, pur si simplu il ador...adica preitenul meu cu care sunt de ceva timp, nu stiu ce sa zic dar il iubesc ff mult si nu vreau ca povestea noastra sa se termine niciodata.Eu am 17 ani si el are 22 de ani, a zis ca vrea sa ne casatorim dupa ce termin eu scoala ca a zis ca ma asteapta. El deja mi-a propus, dar eu i-am zis ca nu e bine sa ne facem planuri ca nu se stie ce poate fi, atunci el s-a cam suparat ca a zis c apoate nu il iubesc asa cum ma iubeste el. I-am zis ca majoritatea baietiilor mint fetele cu vrajeala asta ca cica se insoara cu ele si cand colo nu e asa, dar el mi-a zis asa:nu ma intereseaza pe mine de altii dar eu sunt sigur ca te iubesc si esti fata cu care vreau sa imi impart viata, fie ce o fi, a zis ca el nu se va razgandi, vr sa spun ca se comporta frumos cu mine, ma suna des, ne vedem zilnic dar nu st ce sa cred daca chiar e asa cum zice sau ma minte. L-am intr ca cand s-a indragostit prima data si el mi-a zis ca nu demult, adica ca de mine ca sunt prima fata pe car eu iubeste, nu prea vr sa cred ca e adv si asta ca stiu ca toti zic asa si ma face sa ma indoiesc, desi se comporta calumea cu mine si imi arata iubirea lui fata de mine, dar ma cam indoiesc ca stiu ca baietii mai dau astfel de vrajeli fetelor, dar mie imi pare sincer, voi ce credeti? Oare nu cam toti spun ca vai ma insor cu tine, esti prima pe care o iubesc, etc...si cand colo poate sa fie minciuna, oare asa o fi, sau chiar ma iubeste?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poate nu e o minciună dar n'are rost să'ti faci speranţe. Cel puţin nu mi se pare normal să te gândeşti de la vârsta asta la căsătorie.Mai ai multe de trăit şi învăţat până să ajungi la stadiul de căsătorie. În plus nu ştii niciodată când se poate termina toată fericirea şi iubirea şi să nici nu ştii din ce parte te'a lovit

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu n-as inghiti gogosile astea!
Ca peste ani cine stie ce va fi...

| tyana a răspuns:

Pai daca te mai indoiesti mult de el o sa ii transmiti si lui aceasta nesiguranta si in scurt timp se va intreba daca e adevarat ce spune. Daca sunteti fericiti ce rost are sa te mai lasi chinuita de ganduri negre? Traieste clipa si bucura-te de momentele astea de fericire. Ce va fi mai tarziu nimeni nu poate sti! Nu exista garantii pentru viitor.Totul depinde de voi doi. Dar indoielile care te apasa pe tine nu vor face bine relatiei asa ca uita de ele si fii optimista! Bafta!

| Andreea_7493 a răspuns:

"Ca cand?" laughing Mama, dar voi va faceti planuri. o sa ma insor o sa fac aia si aia de acum.nu e bine niciodata sa ti faci planuri ca nu stii ce s-ar putea intampla mainewinking Si da, prietenul tau te iubeste ce mai vrei de la el?

| Te besk a răspuns:

Este un baiat nemaipomenit toate fetele si-au dori unul ca el.Eu zic ca "TE IUBESTE". Se si vede dupa cate povestesti.Este unic si tu esti unica. IUbiti-va mult>big grin

| stefy_2212 a răspuns:

Buna. eu in locul tau nu mi-as face multe sperante. pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie. sper ca nu ai facut-o cu el. dsca o sa o faceti o sa vezi ca dupa o luna 2 o sa caute mereu motive de cearta si toate cele ca sa va despartiti. bineinteles eu nu am ajuns pana acolo. pentru ca nu am facut-o cu pr meu.

asa imi zicea si mie ca vrea sa se insoare cu mine ca ma asteapta si bla bla bla... dar toate astea sunt vrajeli.eu ink il iubesc dar in ultima vreme ne-am certat si suntem desp. asak nu iti face sperante si nu iti da virginitatea pe cineva care nu merita. sa nu regreti apoi. crede-ma mie imi pare bine ca m-am oprit la timp si ca nu am facut-o cu el.

acum faci ce vrei.