| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Iar despre acel baiat... ca sa nu mai lungesc vorba trec direct la subiect:
De cand a venit vacanta asta de o saptamana. in fiecare zi, dimineata mai ales imi trimitea mesaje, cu neata, ce mai faci.
Sambata, mi-a zis sa stau cu el, si am acceptat, mi-a dat un msj cu ( I love uh, but a little bit! ), dupa o jum. de ora imi da un msj cu :,, eu cred ca totusi suntem prea mici pentru o relatie", in conditia ca el are 13 ani (cls a 6 a ) si eu am 11 (cls a 5 a ), adica, eu care am 11 ani si nu mi se pare ca suntem mici, si lui i se pare. (acum nu spuneti ca are dreptate, ca la intrebarile anterioare, ati spus ca nu suntem prea mici)
Ieri (31-01-2011) cand vorbeam, l-am intrebat nu mai stiu ce, si dupa 15 min. mi-a dat raspuns :,, (raspunsul) si mi-a mai zis : scuze ca am raspuns asa tarziu dar vorbeam cu o fata" (dupa context, eu cred ca a vrut sa ma faca geloasa, adica ce ma intereseaza pe mine dce a intarziat cu mesajul)...
Astazi mi-a dat un mesaj, dupa c am vb cu : te iubesc de crapa geamu'!, eu l-am luat ca pe o gluma, mi-a mai dat unul la fel, nu am raspuns nici la asta, apoi a spus ca nu bag mesajele lui in seama, eu am zis ca le bag, si a mai repetat o data...si eu am raspuns ca la o gluma : iubeste'ma, da' mai incet ca se sparge geamu' ", apoi el a zis daaa...si nu mi-a mai dat nici un mesaj dupa!
Intrebarea(intrebarile) : Ma mai iubeste? A vorbit serios? s-a suparat?
FUNDA la cel mai elaborat raspuns...

Răspuns Câştigător
| Silvia78 a răspuns:

O situatie destul de frumoasa! Vorbeste cu el adica suna-l si spune-i tot ce simti. Nu prin mesaje. Incerca sa vorbesti frumos cu el si sa asculti bine ce iti spune ca sa stii ce sentimente are si sa stii ca de obicei un baiat iti spune sentimentele cand nu esti fata in fata cu el chiar daca ti-ai dorii. Mult succes si eu nu cred ca esti chiar atat de mica!
Mama ta stie?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Santeti mititei pentru dragoste ce stiti voi la varsta asta de relatie, ocupativa de studii.

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică:

Da' si mama si tata stiu de situatie, stiu si ca am avut o relatie cu acel baiat, si chiar m-au sustinut (in ciuda faptului ca mama e profa. si tata politist, si nu ma asteptam sa reactioneze asa bine)

| IlegalSmile a răspuns:

Sincera sa fiu are dreptate happy sunteti prea mici big grin mai bine ganditi'vala carte nu la relatii laughing

| lime_3980 a răspuns:

... din cate am inteles din tot ce-ai zis isi bate joc de tine, adica iti zice te iubesc apoi vorbesc cu o fata apoi ca nu mai vrea sa fie cu tine( " suntem prea mici pentru o relatie"), te iubesc de-mi crapa geamul... infine din punctul meu de vedere astea sunt copilarii si ar trebui sa te indepartezi de el pentru ca fara sa vrei vei pune suflet de pomana!

| Noonee a răspuns:

Este normal straight face Nu aveti varsta in care sa intelegeti ce este aia o relatie. Iar baietii dupa cum stii se maturizeaza mai greu decat fetele.Sunt mai copilarosi si altele dar in cazul asta nu se pune asa problema fiindca voi chiar sunteti niste copii.Mai asteapta sa cresti, o sa cunosti atati baietii de o sa te saturi happy

Mai asteapta cativa ani, pana atunci pune mana pe cartehappy

| Maxxie a răspuns:

Se poate poate tine la tine, intreaba-l odata sincer!

| Viorellilo07 a răspuns:

Eu in calitate de baiat zic ca acel baiat te iubeste dar nu prea stie sa o zica ori e prea direct ori nu e si acum el crede ca sentimentul nu este reciproc din proprie experienta eu zic ca trebuie sa vi le ziceti sa ziceti ce simtiti unul pentru altul si nici asta nu este asa de usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca el tine intr-un fel la tine, ca sa nu zic direct "iubire".
poate ii e frica sa se bage de la 13 ani ai lui intr-o relatie.
cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el ca nu cred ca sunteti 2 "prostutzi" cum sunt de obicei cei de varsta voastra.laughing