| adriana543768654567895334 a întrebat:

Buna TpU. Am o problema mai complicata mai bine zis o povestioara, si sper sa ma puteti ajuta si sa aiba cat mai multe raspunsuri va rog frumos.

Deci am sa incep cu o povestioara despre prietenul meu cel mai bun. Cred ca a vrut sa ne imprietenim doar pentru ca ii eram lui frumoasa. Deci atunci ca nu ma va mai placea nu mai vrea sa fim ce mai buni prieteni. Nu?

L-am cunoscut in vara. Inainte sa ne cunoastem se tot uita dupa mine [ asta a fost acum 2-3 ani ]. el este din craiova eu din hunedoara eu vin la tara acolo. ca sta la sat.

El mi-a cerut prietenia si i-am spus ca nu pentru ca e mic si nici nu imi placea de el bine era dragut da nu puteam pentru ca nu avusesem pana atunci nici un iubit si imi era oarecum rusine. [ el este a 6 a eu a 8 a].

Dupa ce i-am spus ca nu vreau sa fiu cu el s-a suparat si nu am mai vb cu mine. Apoi ca sa ne impacam i-am zis pe mess ca il consider un frate, si ca il iubesc si ca tin la el. Apoi asa imi zisa si el.

Bun, intre timp am mai vb la telefon dar doar de doua ori cand eram la scoala, si vb prin mesaje. El nu prea imi raspundea la mesaje. Dar cand imi trimitea el mesaj mai trecea un minut si imi scria intr. un alt mesaj de ce nu raspunzi? esti suparata pe mine?

Acum va spun cateva mesaje care mi l-a trimis el cand vb [ in zile diferite ]

Deci : 1.primul mesaj : Jur pe mama mea ceea ce nu jur eu prea des, tu esti cea mai buna prietena a mea, te iubesc mult.
2. al doilea mesaj : mi. e frica, ca raba [ asta e cel mai bun prieten al lui ], se v. a baga intre noi si te voi pierde.
3. al treilea mesaj : te iubesc si mi. e dor de tine. cum ar fi daca ai fi langa mine?

Bun deci prin mesajele astea mi-am dat seama ca tine la mine ca la o prietena.
El si-a facut o prietena de varsta lui si a spus ca de fiecare data numai el trebuie sa se bage in seama cu ea si face : " da-o in *** ". El mi. a spus ca sunt mai frumoasa decat ea si ca tine si ma iubeste mai mult pe mine decat pe ea.

Asa bun, cand ma simt rau, a spus ca ii pare rau de mine. si la nici o prietena de. a mea nu-i pare rau numai lui. Si totusi e departe si il simt.

De la un timp el nu mai prea intra pe mess ca sta la maicasa si acolo nu are net. Si mi-a spus ca sa intru mai des sa vb dar eu l-am asteptat toata saptamana si nu a intrat. Si dupa aia mai imi zice ca mint. laughing

Asa ieri si azi am vb cat am vb si l-am intrebat ce joaca si nu mi-o mai raspuns. Nu inteleg nici azi nici ieri nu ne-am mai luat ramas bun unul de la altul pentru ca el nu mai raspundea si dupa aia gaseste fel si fel de scuze.

Intrebarile mele sunt acum :

1.Am gresit eu cu ceva de nu mai vrea sa vb? Il sufoc? Sau?
2.Ar trebui sa nu mai vb o perioada de timp?
3. Ce ar trebui sa fac sa ne placem doar ca prieteni nu el pe mine ca iubiti [ ca el mi-a zis ca ma iubeste si ca pe prietena lui cea mai buna si ca pe o iubita ].
4. As vrea sa nu ma mai placa dar sa pastram o prietenie adevarata. Se poate? Fara sa ne distantam.
5. El tine la mine si ma iubeste [ adica se vede asta ]?

Multumesc foarte mult celor care raspund. Un sfat oricat de mic mi.ar prinde bine.
PaPa puP. >:d<

2 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

1) putin. trebuie sa ii explici de ce nu vrei sa fii iubita lui dar fara sa'l ranesti
2)vorbeste cu el
3)explica'i foarte bine ceea ce trebuie
4)daca chiar te iubeste se poate
5)da. este posibil

| Adriana_1090 a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui de ce vei sa fiti buni prieteni poate si el e la fel ca si tine in definitiv si tu il placi doar ca un amic, deci bafta!